Sign In

Remember Me

מאיפה להתחיל?

מאיפה להתחיל?

החלטתם שאתם רוצים להגר, אבל מרגישים קצת אבודים… אולי אתם שואלים את עצמכם מה עושים עכשיו? איזו מדינה לבחור? האם אנחנו רוצים להמשיך ולעסוק במקצוע שלנו, או לא? איך אפשר להשיג ויזה בכלל? על כל השאלות האלו, ועל עוד רבות אחרות, ננסה לענות כאן, בצירוף לינקים למאמרים קיימים באתר.

הסיבות או: למה להגר?

נתחיל בהתחלה. הסיבות בגינן החלטתם לעזוב הן אישיות שלכם, אבל מאפייני תהליך ההגירה דומים אצל רוב האנשים. אם אתם לא עוזבים למטרת רילוקיישן, אז ההתחבטויות והפחדים הם בדרך כלל דומים בין מהגרים פוטנציאליים. אנחנו ממליצים למפות את ההתלבטויות והפחדים הללו, ומול כל אחד לרשום את הפתרון. אל תגידו "אין פתרון לבעיה הזו" – תמיד יש אפשרות בחירה. יכול להיות שהבחירה לא הכי מוצאת חן בעיניכם, אבל היא תמיד שם. לדוגמה, אם אחת ההתלבטויות היא המרחק מהמשפחה והחברים, הפתרון הוא שניתן לתקשר עם המשפחה והחברים באמצעות הפייסבוק, ווטסאפ, סקייפ, וייבר, חבילות מיוחדות עם מספר ישראלי ועוד אפשרויות רבות וטובות. אליזבת בואן אמרה פעם "הלב אולי מסרב להאמין, אבל האמת היא שהיעדרות מוחקת אנשים. אין לנו חברים נעדרים."  את המשפט הזה כדאי להכניס למכלול השיקולים שלכם. יש קשרי חברות (בעיקר, אבל גם משפחה קרובה ורחוקה) שלא מחזיקים לנצח. גם אם הייתם החברים הכי טובים בצבא או בתיכון, בשלב כלשהו יינתק הקשר. זהו תהליך טבעי כשעוברים למדינה אחרת (וגם כשנשארים בישראל). פשוט צריך לקבל ולהתמודד עם זה. אתם מוזמנים לקרוא עוד על הלבטים והפחדים כאן.

החלטנו שאנחנו מהגרים – האם אנחנו מוכנים?

אף אחד לא יכול להחליט בשבילכם מתי אתם מוכנים להגר למדינה אחרת. הגירה היא תהליך שצריך להבשיל לקראתו, שצריך להתכונן אליו וצריך לקחת ברצינות. אנחנו מקבלים הרבה פניות מאנשים שמבקשים לדעת כמה פרטים על הגירה למדינה מסוימת ואז נעלמים. בדרך כלל המייל הראשון (והיחיד) של אנשים כאלה נפתח במשפט בסגנון: "נמאס לי מישראל, מה עושים?". אנחנו מבקשים עוד פרטים כדי לדעת איך ניתן לסייע, ובדרך כלל לא מקבלים מענה. אלו האנשים שנורא רוצים לעזוב, אבל אין להם את האומץ. הם מתלוננים על כמה רע בישראל, אבל לא מוכנים/רוצים/יכולים לעשות את הצעד הבא. אתם לא יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, יש מחיר שצריך לשלם עבור החלטה, האם אתם מוכנים לשלם אותו?

לעומת זאת, יש אנשים ששולחים פניה שבדרך כלל מתחילה במשפט "אני קורא את האתר כבר המון זמן ועכשיו אני מוכן. ישבתי וחשבתי עם אשתי והחלטנו שאנחנו רוצים לעבור ל….". כשאנחנו שולחים תשובה בחזרה מתפתח שיח, ואנחנו מנסים לבדוק יחדיו לאן הולכים מכאן, ומתווים דרך וצעדים להשגת המטרה. האדם בצד השני שואל שאלות, רוכש את חבילת ההגירה הרלוונטית עבורו באתר, שואל עוד שאלות וממשיך הלאה בעצמו.

כדי לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים מבחינת מוכנות לתהליך ההגירה, גיבשנו מבחן, שאחרי שתענו עליו, תוכלו לראות את התוצאות ולהמשיך הלאה, או להישאר במקום. כל דבר שתעשו צריך להיות החלטה שלכם, ואת זה חשוב שלא תשכחו.


זהו, החלטנו להגר! אבל לאן?? או: לאן להגר?

יש בעולם כל כך הרבה מדינות… סביר להניח שלא תהגרו לטורקמניסטן או עיראק, אבל בהחלט יש מדינות רבות עם הרבה הזדמנויות בשבילכם. יש אפשרויות שונות לפצח את החידה הזו, ואנחנו מציעים אחת מהן:

תכינו טבלה קטנה, או רשימה, לפי הנוחות שלכם. תרשמו כל מה שאתם מצפים/מחפשים במדינה, ולאחר מכן תחלקו את החיפוש שלכם ל-4-5 קטגוריות, לפי חשיבותם עבורכם. אנחנו מציעים כאן כמה קטגוריות, אבל כמובן שאתם מוזמנים להוסיף משלכם, לרשימה האישית שלכם. לאחר מכן, תעשו רשימה של בעד ונגד עבור כל קטגוריה. כך בעצם אתם בונים מעין תעודת זהות למדינה שאתם מחפשים, ואז לפתע החיפוש נעשה יותר קל ויעיל.

כך, לדוגמה, יכול להיות שתעדיפו מדינה באירופה כי אתם רוצים להיות קרובים למשפחה ולחברים או שתעדיפו ניו זילנד, קנדה או אוסטרליה כי אתם מעדיפים להתנתק מהכל ולהתחיל חיים חדשים.

כשאתם שוקלים אקלים, למשל, חשוב להחליט אם אתם פריקים של ים שמש וחום או שאתם מעדיפים להתכרבל בבית עם החתול כשיורד בחוץ שלג. אם אתם רגישים לקור, כדאי לקחת בחשבון שיש מדינות שיורד בהן שלג בחורף, אולם מערכת החימום הביתית הרבה יותר מפותחת מישראל. אם אין לכם בעיה עם קור אבל חום גורם לכם לסלידה וכאבי ראש, כדאי שתורידו מהפרק מדינות חמות, כמו ספרד ותאילנד למשל. לא חסר אתרים באינטרנט שמציגים את הטמפרטורות הממוצעות בכל מדינה בחורף ובקיץ. אם אתם מסתדרים עם כל אקלים באשר הוא – הרווחתם.

ומה באשר לשפה? ייתכן ומערכת החינוך הפינית קורצת לכם מאוד, אבל לא לקחתם בחשבון שפינית נחשבת כאחת השפות הקשות ללמידה. ואולי אתם לא הכי מתחברים לתרבות הלטינית, אבל ספרדית נחשבת כשפה קלה, פשוטה וכיפית ללמידה. חשוב שתיקחו בחשבון את השפה במדינה המקומית, לא תוכלו להסתדר עם אנגלית כל החיים שלכם.

וכמובן – יוקר מחיה ואיכות חיים. כשגרים בישראל, זה אחד המרכיבים היותר נפוצים לרצון לעזוב. כשתשקלו את מדינת היעד שלכם, תחשבו על גובה המשכורות בתחומים שלכם. האם הן מצדיקות את המחירים בסופר או שהן לא שוות את המאמץ. תחשבו על משקל זמן העבודה מול זמן המשפחה וחיי הפנאי. גם הלחץ הוא גורם חשוב.

אלו רק דוגמאות. אבל חשוב לנו לציין שאין דבר כזה מדינה מושלמת, וכנראה שתצטרכו להתפשר על משהו אחד לפחות. אבל זה שווה את זה, תאמינו לנו.

אבל בזה לא הסתיימו המלצותינו לגבי בחירת מדינה. אנו נוכחים שוב ושוב כמה חשוב לעשות ביקור הכנה במקום אליו אתם רוצים לעבור. סעו לביקור של שבועיים, ביקור לא תיירותי, ובדקו את השכונות, בתי הספר, בתי הקפה, האווירה ביום ובלילה, דברו עם מקומיים ועם זרים שגרים שם. תחשבו יצירתי – ביקורי הכנה כאלו יכולים לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש בהמשך, גם אם מדובר בביקור הכנה באוסטרליה, קנדה או ניו זילנד הרחוקות.


בחרנו מדינה, יש! אבל איך אפשר להגר לשם? או: איך להגר?

יש שתי דרכים להגר למדינה: להיות אזרח או לקבל ויזה. אם יש בעברכם שורש אירופאי כלשהו, ואתם מעוניינים לעבור למדינת EU, עכשיו זה הזמן להתחיל את התהליך ולהוציא אזרחות לעצמכם ולמשפחה. אם יש אפשרות אולי לקבל אזרחות קנדית, למה לא לנסות?

ואם אין לכם שורשים בשום מקום אחר חוץ מישראל, ואין סיכוי לדרכון זר, הפתרון הוא ויזה. איזו ויזה? יש מלאן סוגי ויזות – ויזות עבודה, ויזות עסקים, ויזות לימודים, ויזות איחוד משפחות וכו'. אבל איך מוצאים איזו ויזה הכי מתאימה לכם?

במיוחד עבורכם הכנו חבילות מיוחדות, שמרכזות את כל המידע לגבי ויזות ואזרחויות במדינות השונות בעולם. ולא רק ויזות ואזרחויות, אלא גם הערכת מחיה בערים שמהוות יעדים עיקריים לישראלים שעוברים לגור במדינות הללו. המחירים שווים לכל נפש, המידע עדכני, וזו נקודת התחלה מצוינת לדעת אם אתם מעוניינים לעבור את התהליך בעצמכם, או ללכת לעורך דין/יועץ הגירה.


עשינו את התהליך וקיבלנו ויזה/אזרחות. מה עכשיו?

עכשיו עושים את כל הסידורים. במאמר לפני שעוזבים מצוינים כל הסידורים שצריך לעשות לפני שעוזבים, ואנחנו מדגישים שוב ושוב לכל מי שאפשר – סיגרו את כל החובות וקבלו אישור חתום מכל רשות שלא תהיה, שזה לא ירדוף אתכם שנים אחרי, ושלא ירדפו את משפחותיכם שנשארו בישראל!

דבר אחרון, אנחנו ממליצים לכם להיעזר במפת המוח הייחודית שיצרנו עבורכם על מנת לשפר את חוויית ההגירה שלכם מישראל. במפה תמצאו דרך מקלה להתמודד עם עומס המטלות שעליכם לעשות בהגיעכם לארץ חדשה, וגם לפני שאתם עוזבים את ישראל.

מאחלים לכם הכי הרבה הצלחה שבעולם, אל תחששו ותעשו את הצעד הזה. כי מגיע לכם 🙂


32
הגב

9 Comment threads
23 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Polly

אני מעונינת לעבור לאוקראינה, נולדתי בארץ אבל ההורים שלי משם.
יש לזה איזו משמעות בקשר לויזה/אזרחות?

פלוני

אני יודע שלוקחים את האזרחות האוקראינית למי שמהגר משם אוטומטית אבל קראתי ממשהו שעובד בארץ במשרד שמטפל במהגרים מאוקראינה שבמחשבים הפנימיים של משרד הפנים האוקראיני שמורה האזרחות ולכן ניתן לחדש. (אולי זה ככה בכל מדינה – לא יודע)

ספטמבר השנה נסעתי לאוקראינה ובידיוק התעסקתי עם זה. תקבעי איתי שיחת יעוץ בנושא. http://www.immigrationmentor.co

ניקול דודזון

שוקלת לעבור להולנד ישלי עסק של ציפורניים בארץ האם אני יוכל לעבוד בזה גם שם…?

יש לנו קובץ ויזות שמסביר את כל התהליכים לויזות להולנד, אבל הוא בעדכון. כולנו תקווה שבחודש הבא נעלה אותו מעודכן. נעדכן בהקדם!

אלי

רק תהגרו כבר. יש כאן יותר מידי אנשים

עידו

אם אני רוצה לעבור ללונדון מה אני אמור לעשות

מוזמן לרכוש חבילת ויזות בסיס שיש לנו (הסברים על סוגי הויזות, לינקים וטפסים), או ויזות פרימיום (כל הנ"ל+הערכת מחיה בלונדון וניו קאסל+מחשבון הוצאות מחיה)
https://leaveisrael.com/product/packages-visas-and-citizenship/

Chen

חברים אני שוקל להגר לאירופה אני בן 23 עם אזרחות צרפתית אבל לא יודע לאן,אני רוצה לעבוד יומיים שלוש בשבוע גג וזה מה שמטריד אותי,אני רוצה להתעסק בתחומי העניין שלי ולבנות את הכישורים שלי בהם כדאי שאוכל להתפרנס מהם בעתיד הקרוב,מה הייתם מציעים למקרה כמוני?

Flying Dutchman

קודם כל תחליט לאן להגר. אם יש לך אזרחות צרפתית, צרפת תהיה האופציה הכי טובה כי זו גם מדינה מתקדמת ועשירה וגם שם תקבל את מלוא זכויותיך כאזרח כמו למשל הצבעה בבחירות וקבלת סיוע מביטוח לאומי המקומי אם תצטרך. והיה ונגיד החלטת להגר לצרפת, רצוי שתלמד צרפתית לפני שתהגר. בלי שפה יהיה לך מאוד קשה. לגבי מציאת עבודה, יש באינטרנט פורטלים לחיפוש עבודה בכל העולם.

אני לא חושבת שהוא יוכל לעבוד יומיים-שלושה בשבוע בצרפת, אלא אם כן יהיה לו מקצוע טוב\יעבוד מהבית או שישכיר דירה עם שותפים … רוב העבודות שמאפשרות לעבוד ככה זה מקדנולס והשכר ברצפה. כמובן שאם הוא רוצה לגור בעיר, למשל בפריז, זה עניין מאוד יקר. השאלה היא מה מעניין אותך ? לאיזה כישורים אתה מתכוון ? וכמובן מאוד חשוב, לא ציינת כמה שפות אתה יודע. בצרפת יהיה קשה מאוד להסתדר בלי צרפתית, ואנשים לא רואים את זה בעין יפה אם אתה לא מדבר צרפתית … העולם גדול, אתה צריך לחשוב מה אתה אוהב, איזה סוג מנטליות, איזה סוג אקלים, מעדיף חוף… Read more »

כתבה

סקר: מחצית מיהודי אירופה מסתירים את יהדותם …
https://www.israelhayom.co.il › article
23 בינו׳ 2018 · כאמור, הסקר חשף כי אחד מכל שני יהודים באירופה ואחד מכל ארבעה יהודים בעולם, חש צורך להסתיר את יהדותו ולהימנע מן הסמלים …
חסר: מהישראלים

אבי

שלום יש שאלה תכופה אני מקבל בטוח לאומי יכושר עבודה קבוע שאלה אם עוכל לקבל את הכסף לחול בלי לבוא לארצ כל תכופה שאלתי לאומי לא עונים מספיק ברור עוכל לגור בחול המדרה לתברר לא ללמוד משהו
קזה אשמח לתשבוה זה דחוף

כנראה שלא, אבל רק ביטוח לאומי יכולים לתת לך תשובה בעניין. אל תסתמך על אחרים, כי לפעמים בוחנים כל מקרה לגופו.

הישראלי המכוער

היי
אתה יכול לחזור כל 3 חודשים לארץ (ליתר דיוק: 89 ימים מקס) ואז לטוס
זה מה שחבר שלי עושה ואז לא מבטלים לו את הביטוח לאומי

לאבי

תכנס לאתר ביטוח לאומי.יש שם את כל המידע.

Fuckhut

שאלה לאנשים המתגוררים בגרמניה
האם אתם מרגישים שיש בגרמניה של 2017 סממנים אנטישמים/גזעניים בקרב הממשל או בקרב התושבים בין אם מהגרים או מקומיים ?

לכל אחד ואחת יש הרגשה שונה, ועם תחושה למדתי שלא להתווכח. אני לא מרגישה בשום גזענות או אנטישמיות, מלבד הרבה ישראלים כאן שמצהירים בגלוי על הגזענות שלהם ומארחים חוגי בית של המפלגות הנאציות. מעבר לזה, אני לא נתקלתי במשהו ממשי. יותר שנאת מוסלמים מאשר שנאת יהודים.

עעי

איזה כיף ששונאים מוסלמים יותר מיהודים אה ?

דורי

ישראלים כאן שמצהירים בגלוי על הגזענות שלהם ומארחים חוגי בית של המפלגות הנאציות?

מה, זה מפתיע מישהו? יש רבים מהישראלים בגרמניה ששונאים מוסלמים מספיק בשביל לחבור למפלגות המהוללות הללו. הנה דוגמה (יש לה סירטונים מכל מיני כנסים שלהם):
https://www.youtube.com/watch?v=0Ftv9gSaDdE

העתידני

חכי חכי זה יגיע גם אליך

גדעון

טיילתי ב 5 שנים האחרונות לאירופה, וגרתי מעל שנתיים במצטבר שם ב 25 מדינות, הן במזרח והן במערב אירופה וגם בגרמניה. ההמלצה שלי, פשוט תקנה כרטיס טיסה ותחווה בעצמך. אי אפשר לשפוט את גרמניה באופן פרטני, כי היא חלק מאיחוד שלם. כד להבין את עתיד גרמניה, יש לשפוט את עתיד האיחוד כולו. דעות של אחרים הם אינדיקציה למידע בלבד, לא לאמת שלך. זה סיכומון של גרמניה ואירופה: תהלוכות נאציות בהונגריה, פולין ויוון. ביוון עושים פוגרומים וטבח במהגרים. גם בפולין התחיל. בגרמניה, הייתה הפגנה שכללה אלימות ופגיעה פיזית במפגינים, מרקל שילמה ואירגנה 20 אלף שוטרים במדים, כן 20 אלף אני חוזר… Read more »

כמו שאמרתי, כל אחד יוצא עם תחושה שונה מאירופה ו/או גרמניה. אני לא מצליחה להבין למה יש לישראלים הבנת מציאות שאין כמו ישראל בעולם, וישראל הכי טובה. אם מפריע לך ערבים – בישראל יש 20% (!!) ובעוד כמה שנים זה רק יגדל. בגלל זה אנשים עוזבים את ישראל? לא. לאנשים שונים יש דעות שונות וחוויות שונות. לפני כמה ימים נפגשתי עם חברה שבאה לבקר, ואבא שלה הזהיר אותה שבכל מקום יש פליטים. שאלתי אותה אם היא ראתה את כל הפליטים האלה. איך תזהה פליט? יש לו טלאי צהוב? מה זו השטות הזו?! דוחפים לישראלים כל כך הרבה פחד ושנאה, כל… Read more »

חורף

אני אישית לא מתחבר למה שגדעון כתב. נכון, מצב ההגירה מערער את אירופה והיא עוד נאיבית מדי כדי להבין מה המהלכים הנכונים לביצוע. אבל, המצב הוא רחוק מלהיות קטסטרופלי כמו שהוצג. אנשים חיים, נושמים ונהנים מאיכות חיים גבוהה בהרבה מבישראל – זמן רב ומהגרים רבים יצטרכו עוד לעבור עד שיהיה אפשר לקרוא לאירופה uninhabitable. עד אז המצב בסדר גמור, טעון שיפור, אבל בהחלט שפוי.

The Lost European

טיילתי ב5 השנים האחרונות בגלקסיית אנדרומדה, וטיילתי שם מעל שנתיים במצטבר ב30 פלנטות, הן בקצה הרחוק והן בקצה הקרוב וההמלצה שלי היא לא לעזוב את הארץ מפני שהתרחשה סופרנובה לא רחוק מהכוכב בוא אני נמצא (אני מומחה בעל 30 שנות ניסיון להגירה)

לוסט, אתה קורע אותי בכל פעם מחדש 🙂

נעמי

למה אין חבילת מידע על פינלנד ??

טרם הגענו לשם…

אסף

בדיוק מה שבאתי לשאול. נעמי, אם את עדיין בקטע של פינלנד אשמח שתצרי איתי קשר. זה גם הכיוון שלנו בדיוק.

גאיה

היינו בפינלנד לפני חצי שנה והייתי שמחה גם כן לקבל אינפורמציה.
תודה

באתר כותבת לומי, שאותה אפשר כרגע לשאול שאלות לגבי פינלנד.
מקווים שבקרוב נוציא קבצים לרכישה עבור פינלנד, והסקנדינביות בכלל.