Sign In

Remember Me

איפה להתחיל?

איפה להתחיל?

החלטתם שאתם רוצים להגר, אבל מרגישים קצת אבודים… אולי אתם שואלים את עצמכם מה עושים עכשיו? איזו מדינה לבחור? האם אנחנו רוצים להמשיך ולעסוק במקצוע שלנו, או לא? איך אפשר להשיג ויזה בכלל? על כל השאלות האלו, ועל עוד רבות אחרות, ננסה לענות כאן, בצירוף לינקים למאמרים קיימים באתר.

הסיבות או: למה להגר?

נתחיל בהתחלה. הסיבות בגינן החלטתם לעזוב הן אישיות שלכם, אבל מאפייני תהליך ההגירה דומים אצל רוב האנשים. אם אתם לא עוזבים למטרת רילוקיישן, אז ההתחבטויות והפחדים הם בדרך כלל דומים בין מהגרים פוטנציאליים. אנחנו ממליצים למפות את ההתלבטויות והפחדים הללו, ומול כל אחד לרשום את הפתרון. אל תגידו "אין פתרון לבעיה הזו" – תמיד יש אפשרות בחירה. יכול להיות שהבחירה לא הכי מוצאת חן בעיניכם, אבל היא תמיד שם. לדוגמה, אם אחת ההתלבטויות היא המרחק מהמשפחה והחברים, הפתרון הוא שניתן לתקשר עם המשפחה והחברים באמצעות הפייסבוק, ווטסאפ, סקייפ, וייבר, חבילות מיוחדות עם מספר ישראלי ועוד אפשרויות רבות וטובות. אליזבת בואן אמרה פעם "הלב אולי מסרב להאמין, אבל האמת היא שהיעדרות מוחקת אנשים. אין לנו חברים נעדרים."  את המשפט הזה כדאי להכניס למכלול השיקולים שלכם. יש קשרי חברות (בעיקר, אבל גם משפחה קרובה ורחוקה) שלא מחזיקים לנצח. גם אם הייתם החברים הכי טובים בצבא או בתיכון, בשלב כלשהו יינתק הקשר. זהו תהליך טבעי כשעוברים למדינה אחרת (וגם כשנשארים בישראל). פשוט צריך לקבל ולהתמודד עם זה. אתם מוזמנים לקרוא עוד על הלבטים והפחדים כאן.

החלטנו שאנחנו מהגרים – האם אנחנו מוכנים?

אף אחד לא יכול להחליט בשבילכם מתי אתם מוכנים להגר למדינה אחרת. הגירה היא תהליך שצריך להבשיל לקראתו, שצריך להתכונן אליו וצריך לקחת ברצינות. אנחנו מקבלים הרבה פניות מאנשים שמבקשים לדעת כמה פרטים על הגירה למדינה מסוימת ואז נעלמים. בדרך כלל המייל הראשון (והיחיד) של אנשים כאלה נפתח במשפט בסגנון: "נמאס לי מישראל, מה עושים?". אנחנו מבקשים עוד פרטים כדי לדעת איך ניתן לסייע, ובדרך כלל לא מקבלים מענה. אלו האנשים שנורא רוצים לעזוב, אבל אין להם את האומץ. הם מתלוננים על כמה רע בישראל, אבל לא מוכנים/רוצים/יכולים לעשות את הצעד הבא. אתם לא יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, יש מחיר שצריך לשלם עבור החלטה, האם אתם מוכנים לשלם אותו?

לעומת זאת, יש אנשים ששולחים פניה שבדרך כלל מתחילה במשפט "אני קורא את האתר כבר המון זמן ועכשיו אני מוכן. ישבתי וחשבתי עם אשתי והחלטנו שאנחנו רוצים לעבור ל….". כשאנחנו שולחים תשובה בחזרה מתפתח שיח, ואנחנו מנסים לבדוק יחדיו לאן הולכים מכאן, ומתווים דרך וצעדים להשגת המטרה. האדם בצד השני שואל שאלות ועוד שאלות וממשיך הלאה בעצמו.

כדי לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים מבחינת מוכנות לתהליך ההגירה, גיבשנו מבחן, שאחרי שתענו עליו, תוכלו לראות את התוצאות ולהמשיך הלאה, או להישאר במקום. כל דבר שתעשו צריך להיות החלטה שלכם, ואת זה חשוב שלא תשכחו.


זהו, החלטנו להגר! אבל לאן?? או: לאן להגר?

יש בעולם כל כך הרבה מדינות… סביר להניח שלא תהגרו לטורקמניסטן או עיראק, אבל בהחלט יש מדינות רבות עם הרבה הזדמנויות בשבילכם. יש אפשרויות שונות לפצח את החידה הזו, ואנחנו מציעים אחת מהן:

תכינו טבלה קטנה, או רשימה, לפי הנוחות שלכם. תרשמו כל מה שאתם מצפים/מחפשים במדינה, ולאחר מכן תחלקו את החיפוש שלכם ל-4-5 קטגוריות, לפי חשיבותם עבורכם. אנחנו מציעים כאן כמה קטגוריות, אבל כמובן שאתם מוזמנים להוסיף משלכם, לרשימה האישית שלכם. לאחר מכן, תעשו רשימה של בעד ונגד עבור כל קטגוריה. כך בעצם אתם בונים מעין תעודת זהות למדינה שאתם מחפשים, ואז לפתע החיפוש נעשה יותר קל ויעיל.

כך, לדוגמה, יכול להיות שתעדיפו מדינה באירופה כי אתם רוצים להיות קרובים למשפחה ולחברים או שתעדיפו ניו זילנד, קנדה או אוסטרליה כי אתם מעדיפים להתנתק מהכל ולהתחיל חיים חדשים.

כשאתם שוקלים אקלים, למשל, חשוב להחליט אם אתם פריקים של ים שמש וחום או שאתם מעדיפים להתכרבל בבית עם החתול כשיורד בחוץ שלג. אם אתם רגישים לקור, כדאי לקחת בחשבון שיש מדינות שיורד בהן שלג בחורף, אולם מערכת החימום הביתית הרבה יותר מפותחת מישראל. אם אין לכם בעיה עם קור אבל חום גורם לכם לסלידה וכאבי ראש, כדאי שתורידו מהפרק מדינות חמות, כמו ספרד ותאילנד למשל. לא חסר אתרים באינטרנט שמציגים את הטמפרטורות הממוצעות בכל מדינה בחורף ובקיץ. אם אתם מסתדרים עם כל אקלים באשר הוא – הרווחתם.

ומה באשר לשפה? ייתכן ומערכת החינוך הפינית קורצת לכם מאוד, אבל לא לקחתם בחשבון שפינית נחשבת כאחת השפות הקשות ללמידה. ואולי אתם לא הכי מתחברים לתרבות הלטינית, אבל ספרדית נחשבת כשפה קלה, פשוטה וכיפית ללמידה. חשוב שתיקחו בחשבון את השפה במדינה המקומית, לא תוכלו להסתדר עם אנגלית כל החיים שלכם.

וכמובן – יוקר מחיה ואיכות חיים. כשגרים בישראל, זה אחד המרכיבים היותר נפוצים לרצון לעזוב. כשתשקלו את מדינת היעד שלכם, תחשבו על גובה המשכורות בתחומים שלכם. האם הן מצדיקות את המחירים בסופר או שהן לא שוות את המאמץ. תחשבו על משקל זמן העבודה מול זמן המשפחה וחיי הפנאי. גם הלחץ הוא גורם חשוב.

אלו רק דוגמאות. אבל חשוב לנו לציין שאין דבר כזה מדינה מושלמת, וכנראה שתצטרכו להתפשר על משהו אחד לפחות. אבל זה שווה את זה, תאמינו לנו.

אבל בזה לא הסתיימו המלצותינו לגבי בחירת מדינה. אנו נוכחים שוב ושוב כמה חשוב לעשות ביקור הכנה במקום אליו אתם רוצים לעבור. סעו לביקור של שבועיים, ביקור לא תיירותי, ובדקו את השכונות, בתי הספר, בתי הקפה, האווירה ביום ובלילה, דברו עם מקומיים ועם זרים שגרים שם. תחשבו יצירתי – ביקורי הכנה כאלו יכולים לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש בהמשך, גם אם מדובר בביקור הכנה באוסטרליה, קנדה או ניו זילנד הרחוקות.


בחרנו מדינה, יש! אבל איך אפשר להגר לשם? או: איך להגר?

יש שתי דרכים להגר למדינה: להיות אזרח או לקבל ויזה. אם יש בעברכם שורש אירופאי כלשהו, ואתם מעוניינים לעבור למדינת EU, עכשיו זה הזמן להתחיל את התהליך ולהוציא אזרחות לעצמכם ולמשפחה. אם יש אפשרות אולי לקבל אזרחות קנדית, למה לא לנסות?

ואם אין לכם שורשים בשום מקום אחר חוץ מישראל, ואין סיכוי לדרכון זר, הפתרון הוא ויזה. איזו ויזה? יש מלאן סוגי ויזות – ויזות עבודה, ויזות עסקים, ויזות לימודים, ויזות איחוד משפחות וכו'. אבל איך מוצאים איזו ויזה הכי מתאימה לכם?

במיוחד עבורכם הכנו חבילות מיוחדות, שמרכזות את כל המידע לגבי ויזות ואזרחויות במדינות השונות בעולם. ולא רק ויזות ואזרחויות, אלא גם הערכת מחיה בערים שמהוות יעדים עיקריים לישראלים שעוברים לגור במדינות הללו. המחירים שווים לכל נפש, המידע עדכני, וזו נקודת התחלה מצוינת לדעת אם אתם מעוניינים לעבור את התהליך בעצמכם, או ללכת לעורך דין/יועץ הגירה.


עשינו את התהליך וקיבלנו ויזה/אזרחות. מה עכשיו?

עכשיו עושים את כל הסידורים. במאמר לפני שעוזבים מצוינים כל הסידורים שצריך לעשות לפני שעוזבים, ואנחנו מדגישים שוב ושוב לכל מי שאפשר – סיגרו את כל החובות וקבלו אישור חתום מכל רשות שלא תהיה, שזה לא ירדוף אתכם שנים אחרי, ושלא ירדפו את משפחותיכם שנשארו בישראל!

דבר אחרון, אנחנו ממליצים לכם להיעזר במפת המוח הייחודית שיצרנו עבורכם על מנת לשפר את חוויית ההגירה שלכם מישראל. במפה תמצאו דרך מקלה להתמודד עם עומס המטלות שעליכם לעשות בהגיעכם לארץ חדשה, וגם לפני שאתם עוזבים את ישראל.

מאחלים לכם הכי הרבה הצלחה שבעולם, אל תחששו ותעשו את הצעד הזה. כי מגיע לכם 🙂


Subscribe
Notify of
43 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
רועי
Guest
10 months ago

שלום,
ישלי אזרחות פולנית מזה 10 שנים.
מעוניין לעבור לגרמניה.
אני נוטל תרופות מרשם קבועות.
איך מתבצע כל העניין של ביטוח רפואי (קופת חולים) מרשמים ורכישת תרופות עם התוויה בסבסוד(כמו בישראל)?

אנטון
Guest
10 months ago

כמה מס יציאה אני צריך לשלם? קראתי מלא כתבות על זה כולם אומרים את אותו הדבר שאני צריך לשלם מס על הרווח במכירת הנכס שלי וזה מתייחס ליום בו אני חדלתי להיות תושב קבע. אבל כמה??? כמה אחוז מס על הרווח????

דגכ
Guest
Reply to  אנטון
10 months ago

מה זה מס יציאה? מה, זה גטו? יציאה מתחום היישוב?

רוני
Guest
1 year ago

שלום. אתר נהדר. כרגע אין לי אפשרות לעזוב, אבל רוצה להתחיל להתארגן על זה לעתיד. נכון ל2021, כמה כסף צריך להיות לי כדי להגר לאירופה או לניו-זילנד (מניחה שהסכומים שונים)? אין לי ילדים, יש לי עסק אונליין שאני מרחיבה עכשיו במטרה שאוכל לעבוד ממקומות שונים בעולם, אבל ברור לי שאצטרך כסף רב בנוסף

אביביפר
Guest
1 year ago

היי אם אני בן 23 ואני מעוניין לעבור למקום כמו קנדה. איך אפשרי לעשות את זה הכי קל?
אני יודע אנגלית קצת יותר מבסיסית ואין לי מקצוע כלכך במה אוכל לעבוד שם?

אבי
Guest
Reply to  אביביפר
1 year ago

יש מקצועות נדרשים שעל סמך זה אתה יכול לבקש להגר.התנאים הם תעודת מקצוע ועבודה כשנתיים לצורך נסיון.גם נהג משאית נחשב.תכנס לאתר שגרירות קנדה ותסתכל בקריטריונים יש רשימה.בנוגע לאנגלית תתחיל ללמוד מהיום יש אופציה דרך האינטרנט.

רות
Guest
1 year ago

שלום,
אשמח לדעת אם מישהו מטעמכם מתמחה בחוקים באיים הקנריים,
מבחינת מגורים, שהייה, הגירה וכו'
תודה!

Polly
Guest
2 years ago

אני מעונינת לעבור לאוקראינה, נולדתי בארץ אבל ההורים שלי משם.
יש לזה איזו משמעות בקשר לויזה/אזרחות?

פלוני
Guest
Reply to  Polly
2 years ago

אני יודע שלוקחים את האזרחות האוקראינית למי שמהגר משם אוטומטית אבל קראתי ממשהו שעובד בארץ במשרד שמטפל במהגרים מאוקראינה שבמחשבים הפנימיים של משרד הפנים האוקראיני שמורה האזרחות ולכן ניתן לחדש. (אולי זה ככה בכל מדינה – לא יודע)

Reply to  Polly
2 years ago

ספטמבר השנה נסעתי לאוקראינה ובידיוק התעסקתי עם זה. תקבעי איתי שיחת יעוץ בנושא. http://www.immigrationmentor.co

ניקול דודזון
Guest
2 years ago

שוקלת לעבור להולנד ישלי עסק של ציפורניים בארץ האם אני יוכל לעבוד בזה גם שם…?

Reply to  ניקול דודזון
2 years ago

יש לנו קובץ ויזות שמסביר את כל התהליכים לויזות להולנד, אבל הוא בעדכון. כולנו תקווה שבחודש הבא נעלה אותו מעודכן. נעדכן בהקדם!

אלי
Guest
2 years ago

רק תהגרו כבר. יש כאן יותר מידי אנשים

עידו
Guest
2 years ago

אם אני רוצה לעבור ללונדון מה אני אמור לעשות

Reply to  עידו
2 years ago

מוזמן לרכוש חבילת ויזות בסיס שיש לנו (הסברים על סוגי הויזות, לינקים וטפסים), או ויזות פרימיום (כל הנ"ל+הערכת מחיה בלונדון וניו קאסל+מחשבון הוצאות מחיה)
https://leaveisrael.com/product/packages-visas-and-citizenship/

Chen
Guest
3 years ago

חברים אני שוקל להגר לאירופה אני בן 23 עם אזרחות צרפתית אבל לא יודע לאן,אני רוצה לעבוד יומיים שלוש בשבוע גג וזה מה שמטריד אותי,אני רוצה להתעסק בתחומי העניין שלי ולבנות את הכישורים שלי בהם כדאי שאוכל להתפרנס מהם בעתיד הקרוב,מה הייתם מציעים למקרה כמוני?

Flying Dutchman
Guest
Reply to  Chen
3 years ago

קודם כל תחליט לאן להגר. אם יש לך אזרחות צרפתית, צרפת תהיה האופציה הכי טובה כי זו גם מדינה מתקדמת ועשירה וגם שם תקבל את מלוא זכויותיך כאזרח כמו למשל הצבעה בבחירות וקבלת סיוע מביטוח לאומי המקומי אם תצטרך. והיה ונגיד החלטת להגר לצרפת, רצוי שתלמד צרפתית לפני שתהגר. בלי שפה יהיה לך מאוד קשה. לגבי מציאת עבודה, יש באינטרנט פורטלים לחיפוש עבודה בכל העולם.

Member
Reply to  Flying Dutchman
3 years ago

אני לא חושבת שהוא יוכל לעבוד יומיים-שלושה בשבוע בצרפת, אלא אם כן יהיה לו מקצוע טוב\יעבוד מהבית או שישכיר דירה עם שותפים … רוב העבודות שמאפשרות לעבוד ככה זה מקדנולס והשכר ברצפה. כמובן שאם הוא רוצה לגור בעיר, למשל בפריז, זה עניין מאוד יקר. השאלה היא מה מעניין אותך ? לאיזה כישורים אתה מתכוון ? וכמובן מאוד חשוב, לא ציינת כמה שפות אתה יודע. בצרפת יהיה קשה מאוד להסתדר בלי צרפתית, ואנשים לא רואים את זה בעין יפה אם אתה לא מדבר צרפתית … העולם גדול, אתה צריך לחשוב מה אתה אוהב, איזה סוג מנטליות, איזה סוג אקלים, מעדיף חוף… Read more »

chen
Guest
Reply to  Venus
1 year ago

אמנם לקח לי שנה לחזור לפה אבל חזרתי חחח לגבי שפה – אני לומד צרפתית כבר שנתיים עם האפליקציה דולינגו,עדיין אני בחצי הדרך לסיים את הקורס,יותר קשה לי לדבר מלהבין זה בטוח,מיותר לציין שהאנגלית שלי ברמה גבוהה. לגבי עבודה,חשבתי או בתחום הקהילה הגאה נגיד ארגוני נונפרופיט או דברים דומים או לעבוד בתחום הסאונד וההפקה יש לי תעודה ממכללת BPM בארץ שלא ברור כמה היא תעזור לי בחול אני גם מתעניין בפיתוח גוף שלא למדתי בצורה רשמית אז עבודה בתחום יהיה קשה יותר להשיג. לגבי מגורים לא קריטי לי אם ספציפית פריז דווקא אני יותר מתחבר לשטחים פתוחים אבל בחירת המגורים… Read more »

chen
Guest
Reply to  chen
1 year ago

אגב במידה ועולה לכם רעיון שלא קשור בצרפת ונמצא באירופה אז אשמח לשמוע גם ,אמנם אני מכוון יותר לצרפת כי למדתי את השפה אבל מאמין שאסתדר במדינות אחרות גם

Venus
Guest
Reply to  chen
1 year ago

בפריז ובפרברבים קל מאוד למצוא אוכל טבעוני. אני לא יודעת איך זה בנוגע לערים אחרות
אני חושבת גם בכפר לא תהיה בעיה, יש הרבה תוצרת מקומית והפירות וירקות זולים באופן משמעותי מהעיר …
בנוגע לעבודה בתור אזרח תהיה לך זכאות לPole Emploi שזה לשכת העבודה הצרפתית הם יעזרו לך למצוא עבודה או יתנו לך הכשרה מקצועית במקרה הצורך