Sign In

Remember Me

הגירה מישראל ללא דרכון זר

הגירה מישראל ללא דרכון זר

האם אפשר להגר למדינה אחרת ללא דרכון זר?
כן.

האם כל מי שמחזיק בדרכון זר עוזב את ישראל, או מנצל את ההזדמנות לעשות רילוקיישן לכמה שנים?
לא.

הגירה היא תהליך, ותהליך מאוד קשה נפשית ופיזית. התהליך מתחיל עוד לפני המעבר עצמו, במדינת ישראל, ויכול להימשך שנים, ואפילו עשורים. אבל אם החלטתם להגר ואתם נחושים – שום דבר לא יעצור בעדכם, וגם העובדה שאתם מחזיקים רק בדרכון ישראלי לא תעצור אתכם!

לכל מדינה בעולם חוקים משלה והצעות ויזה שונות משלה. אנו מביאים עבורכם בעמודי המדינות השונים את הידע המקצועי ביותר למבחר הויזות הקיימות במדינות הנפוצות להגירה לישראלים. אלו כמעט תמיד יכללו ויזות לימודים, עבודה, עסק וכו'. יש מדינות רבות שלאחר מגורים של מספר שנים (ובתנאים מסוימים שמכשירים אתכם לכך) אתם יכולים להפוך לתושבי קבע, ולאחר מכן לאזרחי המדינה. שימו לב שיש מדינות הדורשות שלא להחזיק יותר מהדרכון שלהן, ולפיכך יהיה עליכם לוותר על האזרחות הישראלית (בארצות הברית, לדוגמא, זה לא מעניין אף אחד, אבל בגרמניה אם התאזרחתם מכוח מיסים או נישואין, אתם מחויבים לוותר על כל דרכון נוסף במעמד קבלת האזרחות החדשה הגרמנית).

אנו מסיימים בהמלצה לגבי "עצות" שאנשים נתנו לכם לגבי נישואים עם אזרחים מקומיים למטרות קבלת ויזה. אם הנישואים הם פיקטיביים, זוהי עבירה פלילית בכל מדינה בעולם. לדוגמא, בארצות הברית נושאת עבירה זו תוצאה של גירוש מיידי לאזרח הזר, קנס של 25 אלף דולר ושנה מאסר בבית כלא פדרלי לאזרח האמריקאי. אל תגידו "אין מצב שיעלו עליי"… פשוט תמצאו דרכים חוקיות להגר למדינה אליה אתם רוצים להגיע. כך לא תחיו בפחד, אלא בהנאה ושמחה במדינת היעד שבחרתם!

להארות, הערות ועדכונים, אנא פנו אלינו ונעדכן בהקדם!


Subscribe
Notify of

42 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
YUVAL
Guest
2 months ago

איך ללמוד בצכיה לימודים על השפה הצכית ?

תלמיד ישיבה
Guest
8 months ago

הוסיפו לנו תקציב לראשי כוללים שמגיע לכיס של החברים של הפוליטיקאים של ש"ס ולא למי שבאמת רעב, הורידו תקציבי שיפוץ מקלטים בצפון, ואין סיכוי שיישפצו את המקלט ליד הבית שלנו, אז הפתרון הוא לעבור לחו"ל, מה ללמוד לפני מעבר לקפריסין למשל ? אין לי לימודי ליבה, לא יודע אפילו אותיות באנגלית

עיט עם עלה של זית
Guest
Reply to  תלמיד ישיבה
2 months ago

יוונית. בקפריסין מדברים יוונית, בשביל למצוא עבודה צריך לדבר יוונית. אם תדע יוונית תוכל למצוא עבודות פשוטות (כלבויניק) גם בלי תעודות, תוך כדי שאתה עובד, למד שם מקצוע, מקצועות הtrades, ואז תוכל להתפרנס יפה.

Kek
Guest
Reply to  עיט עם עלה של זית
2 months ago

מאיפה יש לך את כל המידע הזה ? היגרת לחו"ל כבר

עיט עם עלה של זית
Guest
Reply to  Kek
2 months ago

כן. אני חי בקנדה כבר 8 שנים ושקלתי גם מדינות אחרות לפני שהחלטתי, עשיתי מחקר מעמיק על עשרות מדינות.

Kek
Guest
Reply to  עיט עם עלה של זית
2 months ago

ולמה קנדה?

עיט עם עלה של זית
Guest
Reply to  Kek
2 months ago

זו האפשרות הכי טובה שהייתה לי. שקלתי עוד מספר אפשרויות ודירגתי את כולן על פי סדרי העדיפויות שלי, קנדה קיבלה את מירב הנקודות ואז החלטתי להגר לקנדה ולא לאחרות.

תאיר
Guest
8 months ago

בת 19. עם בגרות (108 מומצע ) התחלתי תואר בפתוחה (פחות או יותר שנה הראשונה) , רוצה להגר או לאירופה או קנדה או סינגפור או יפן או דרום קוריאה. אין דרכון זר, מה עושים?

Last edited 8 months ago by תאיר
אוקסנה
Guest
11 months ago

אנחנו זוג +1 בני 35 אני ללא השכלה אקדמאית עד היום עבדתי בתחום המכירות וניהול חנות
בעלי הוא הנדסאי וחשמלאי עובד כרגע כאיש IT בחברת הייטק
אנחנו רוצים לדעת מה הסיכויים שלנו לרדת מהארץ ?
אנחנו מחפשים מדינה שיותר קל להסתדר בה כלכלית כי כרגע בישראל נורא קשה להסתדר
היינו רוצים לדעת מה האפשרויות שלנו האם בכלל יש כאלה?

Tomer
Guest
Reply to  אוקסנה
11 months ago

בשקלול הגיל, ההשכלה והעדר דרכון זר בעל ערך (כפי שמשתמע מההודעה), הייתי (בצר לי) ממליץ לכם לרדת מזה. לא נראה לי שיש לכם אפיק הגירה בתנאים הנוכחיים, ובלאו הכי לא תשפרו את מצבכם הכלכלי בחו"ל בעתיד הנראה לעין. מבחינה תעסוקתית, למעט במצב של רילוקיישן מסודר, תחוו פגיעה אנושה בשנים הראשונות.

יוקר המחייה מחוץ לישראל הוא מיתוס: נכון שישראל יקרה במיוחד, אבל בכל מקום ראוי למחייה יקר כרגע, ובישראל לפחות יש תעסוקה בשפע. ישנן אלף ואחת סיבות מצוינות לעזוב את ישראל, אבל מצב כלכלי כלכלה אינו אחת מהן.

Editor
Reply to  אוקסנה
11 months ago

לפי השם אני רואה מוצא של ברית המועצות לשעבר. זה אפשרי, אבל יותר קשה. כשהייתי קטנה הייתה לנו מנקה ממוצא אוזבקי, רק עם דרכון ישראלי, והיא פשוט עברה לגרמניה. יש הקלות בהגירה ליהודי ברית המועצות בגרמניה, ממליצה לך לברר.
אם נגיד אין לך השכלה, תרשמי ללימודים בגרמניה. אפילו לימודי גרמנית. זה יתן לך ויזת סטודנט, ותוכלי להביא את הבחור והילד. עם הניסיון שלו הוא יוכל למצוא עבודה, או לעבוד בהתחלה מהבית. תנסו לברר אם יש לו אופציה של רילוקיישן בתחום ההייטק, כי יש לו משרה טובה שאמורה לאפשר זאת.

Last edited 11 months ago by Venus
יאןןןן
Guest
Reply to  אוקסנה
7 months ago

כן יש לך אופציה לכי תלמדי שם משהו תקחי ויזת לימודים ככה גם בעלך והילדים אבל אתם חייבים שיהיה לכם הוכחה שאתם יכולים לממן את עצמכם שנה ראשונה גם לימודים גם מחייה ואז כבר אתם אחרי השנה את תוכלי לעבוד בימים שאת לומדת משרה חלקית ובחגים שלהם משרה מלאה בדיוק גם אני בעלי והילדה בת שנה רוצים אין לי השכלה בכלל רוצה עכשיו להשלים בגרויות בישביל שאוכל להגיש בקשה ללימודים שם

עיט עם עלה של זית
Guest
Reply to  אוקסנה
2 months ago

גאורגיה, מאוד זול שם, זו מדינה עם הגירה שלילית וריבוי טבעי שלילי, לכן יש יותר דרישה לעובדים ממחפשי עבודה וגם מקלים במתן אישורי עבודה. אם תלמדו קרטוולי (זו השפה המדוברת בגאורגיה, לא קוראים לזה "גרוזינית") תסתדרו.

נעמה
Guest
1 year ago

אני אם יחידנית לילד בן 7 (אני תכף 47), אין לי תעודה רישמית אבל למדתי הנדסאי עיצוב פנים , וסיימתי בהצטיינות את כל המבחנים, אין לי מקצוע מוגדר, רוב שנות עבודתי עבדתי בתחום האדמיניסטרציה ותאום המכירות בחברות הייטק ואלקטרוניקה, אין לי שום אזרחות נוספת חוץ מישראלית, האם יש לי סיכוי כלשהוא לרדם מהארץ?, או שחבל על המאמץ?

שניידרמן
Guest
1 year ago

היי, אני רוסי שלם ולא מחזיק בדרכון אירופאי, ממש מעוניין להגר לאירופה ולחיות בה באופן קבוע, אשמח לדעת מה האפשרויות שלי ומה הכי רלוונטי.

אדיר
Guest
1 year ago

שלום רב, סבא שלי אזרח ארה"ב הוא וחי לבד בארה"ב כבר הרבה מאוד זמן .
יש לי אפשרות לקבל אזרחות אמריקאית?

מור נתנאל
Guest
1 year ago

היי,
יש לי אחות בוינה ואני רוצה להצטרף אליה אך אין לי כרגע דרכון אירופי.
הבנתי שיש את האופציה של "איחוד משפחות"? אני יכולה לעבור בזכותה לאוסטריה ולקבל אזרחות?

אסתי
Guest
1 year ago

היי,
אני ובן זוגי רוצים לעשות רילוקיישן לאירופה.
לא משנה לנו לאן, לשנינו יש אזרחות ישראלית בלבד,
מה האפשרויות שלנו ?
יש לנו עסק עצמאי בארץ, אין לנו בעיה לפתוח את החברה שלנו מחדש בחו״ל ולשלם מיסוי.
נשמח לשמוע האם יש פתרונות נוחים
תודה רבה

Member
Reply to  אסתי
1 year ago

אסתי תראי, בתור מנטור הגירה אני רוצה לציין שאירופה לא מתקדמת לקראת כיוון טוב בימים אלה. בין היתר משבר כלכלי, משבר הגז והמלחמה באירופה (כן זה מלחמה נגד אירופה באירופה ולא בין רוסיה לאוקראינה) אז אמליץ לחשוב טוב אם אתם מעוניינים לעבור לשם לטווח ארוך. אם כי זה באופן זמני יותר ריאלי ופחות מסוכן. במידה ועדיין כן, בהחלט כדאי להתפקס על מדינה מסויימת. עד לפני המלחמה ההיתי ממליץ אוקראינה, אך זה תלוי בעדיפיות שלכם, מטרות שלכם, מה אתם אוהבים. יש הרבה אפשריות מבחינה תרבותית, מזון, חיי חברה, אפשרויות תעסוקה, מחייה. הרבה פרמטרים שעליהם להחליט מה הכי מתאים לכם ואז להתאים… Read more »

לירן לוי
Guest
2 years ago

אני ישראלי עם פוסביטקה אוקראינית
יש לי בת זוג אוקראינית כבר חמש שנים ועדיין לא נשואים.
איני רוצה לשוב לישראל ואני רוצה להגר לאנשהוא באירופה (עדיפות לאירופה)
אני תימני שלם ואין לי השכלה כלשהיא מעבר להיותי איש מכירות.
1. אם אעשה קורס מחשבים כשלהוא האם זה יגדיל את סיכויי?
2. לאיזה מדינה הכי קל להגר?
כרגע אנחנו בפולין על תקן תיירים לאחר שברחנו מקייב
מתחנן לעזרה

ברלינאית
Guest
Reply to  לירן לוי
2 years ago

לה יהיו כנראה יותר זכויות ממך כרגע בעולם, מבחינת הגירה. האמת המצערת היא שעל מנת לקבל זכויות כמוה, תצטרכו להתחתן.

תומר
Guest
Reply to  לירן לוי
1 year ago

תגיע לפורטוגל איתה למחנה של הפליטים מאוקראינה בפורטוגל יסגרו לך אוכל לינה לעבודה לשנה בפורטוגל לאחר מכן תוכל לקבל כרטיס אזרח פורטוגל ולאחר חמש שנים כאזרח תקבל דרכון פורטוגלי