Sign In

Remember Me

הגירה לאנגליה (בריטניה)

הגירה לאנגליה (בריטניה)

בריטניה היא יעד פופולרי להגירת ישראלים ואחד מיעדי התיירות המובילים בעולם. לונדון היא מרכז תרבותי עולמי המאכלס מגוון רחב מאוד של אנשים ממדינות ותרבויות שונות. הכלכלה הבריטית, איכות החיים, השפה האנגלית ומבחר האפשרויות וההזדמנויות החברתיות והעסקיות, בבריטניה בכלל ובלונדון בפרט, גדול מכדי לפספס אותם.

בבריטניה התקיימו שנה שעברה שני משאלי עם חשובים בעלי השפעה על תושביה ומהגריה. משאל העם הראשון התקיים בסקוטלנד בנוגע ליציאת סקוטלנד מבריטניה ורוב הסקוטים בחרו להישאר חלק מבריטניה, דבר שמבטיח לפחות בשנים הקרובות את הישארותה של הממלכה המאוחדת מאוחדת (רגע, מה ההבדל בין בריטניה, סקוטלנד ואנגליה?). הצבעה נוספת עסקה ביציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. רוב תושבי בריטניה הצביעו בעד יציאה מהאיחוד האירופי, אבל צריך לזכור שלא משנה מה היתה התוצאה, בריטניה תישאר תמיד חלק מאירופה מבחינה היסטורית, חברתית וכלכלית.

דרכון מדינה – בריטניה

בריטניה (UK – United Kingdom) או בשמה המלא הממלכה המאוחדת של בריטניה וצפון אירלנד מורכבת מארבע אומות שבעבר התקיימו כמדינות נפרדות: אנגליה, סקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד, כאשר אנגליה היא הגדולה מביניהן עם 55 מיליון תושבים, ובשאר המדינות ביחד חיים כ- 10 מיליון תושבים (סה"כ קרוב ל- 65 מיליון תושבים בבריטניה). בריטניה מורכבת משני חלקים עיקריים, בריטניה הגדולה (אנגליה, סקוטלנד וויילס) וחלק מהאי האירי, בו נמצאת צפון אירלנד.

מזג האוויר בבריטניה הוא קריר וגשום כל השנה עם ממוצע של 20 מעלות בקיץ ו- 7 מעלות בחורף. רובן המכריע של הדירות מחוממות באמצעות רדיאטורים מובנים בקירות, כך שבבית יהיה לכם חם. כל המקומות הציבורים הותאמו היטב למזג האוויר, כך שאתם לא אמורים לסבל מהגשם או הקור. ברוב ימות השנה ישנה עננות כלשהי, כך שהשמיים יראו לכם אפורים יותר מהרגיל מבישראל ובחורף השקיעה בסביבות ארבע אחר הצהרים (בקיץ בתשע בערב).

מערכת הרכבות התחתיות הראשונה בעולם נבנתה בלונדון בשנת 1863, היא אחת הטובות בעולם ומסיעה מעל למיליארד נוסעים בשנה! ניתן להגיע איתה כמעט לכל מקום בלונדון (מפה), חלק מהקווים פועלים גם בלילה במהלך סופי השבוע. יש גם מערכת אוטובוסים יעילה שפעילה 24 שעות ביממה.

למרות השמועות שבריטניה יקרה, הסירו דאגה מלבכם, ראשית ערך המטבע הבריטי פאונד נשחק בקרוב ל- 25% מערכו ביחס לשקל בשלוש השנים האחרונות, כך שעם שקל/אירו/דולר ניתן לרכוש יותר פאונדים, לא היתה עליית מחירים משמעותית כתוצאה מהחלשות הפאונד, והשכר הממוצע עומד על 2,200 פאונד לחודש (קצת מעל לעשרת אלפים ש"ח בחודש). אז כן, בריטניה קצת יותר יקרה מגרמניה או מאיטליה, אך זולה יותר מישראל. ההוצאות היקרות יותר הן על תחבורה ודיור, אך שאר המוצרים והשירותים, למשל, מזון והביגוד זולים יותר. טיסות זולות לערים מרכזיות לאירופה ניתן למצוא החל מ- 19 פאונד לכיוון! ויש גם רכבת ישירה לפריז 🙂

הקהילה היהודית בבריטניה מונה בסביבות 250 אלף איש ומהם בהערכה גסה כ- 50 אלף ישראלים. החלק הגדול מתגורר בלונדון. קשה לקבוע את הכמות המדוייקת משום שרבים מהם נכנסו לבריטניה עם דרכון אירופי. במקביל, זרם המהגרים לבריטניה גבר מאוד בשנים האחרונות, וכיום קרוב לשישים אחוזים מתושבי לונדון הם זרים.
הבריטים סבלנים מאוד לכל הדתות, אך תראו אותם חוגגים את החגים הנוצרים כחלק מהתרבות. בחלק מהסופרים בצפון לונדון, היכן שמתגוררים יהודים וישראלים רבים, תמצאו מזון כשר ומוצרי אוכל ישראליים (כמו במבה וביסלי).

בריטניה היא מקום מצויין לעבוד כשכיר או לעשות עסקים, היא הכלכלה השישית בגודלה בעולם, עם כוח אדם מקצועי ומיומן, מרכז פיננסי וטכנולוגי עולמי. וכל אלו בשפה שלא זרה לישראלים – בשפה האנגלית.

מכשולים אפשריים: מזג אוויר קריר ועננות בכל ימות השנה עשוייה להוות חיסרון לאלו שרגישים לקור (אבל נדיר שיורד שלג). הבריטים מאוד קפדנים ועמידה בזמנים, נימוסים והתנהגות הולמת שמכבדת את כלכלי המקום מאוד חשובים להם. יש אנשים שמוצאים זאת כקרירות, על אף שבעינינו הבריטים מאוד ידידותים ומקבלי פנים.

מידע נוסף:

  • מידע על סוגי הויזות השונות לאלו שאינם אזרחי בריטניה ניתן למצוא כאן.
  • מידע מאתר שגרירות בריטניה בישראל ניתן למצוא כאן.
  • מידע לגבי קבלת אזרחות בריטית ניתן למצוא כאן.

Subscribe
Notify of

15 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
מאיה
Guest
2 years ago

הי, שמי מאיה ואני ובעלי מעוניינים לעשות רילוקיישן/ להגר
שנינו עברנו בקצת את גיל 50 יש לנו 2 מתבגרים, אני אקדמאית ובעלי לא, הוא חשמלאי מוסמך.
אין לנו דרכון אירופי… מעוניינים לעבור ללונדון, אבל לא סגורים על זה.
נשמח לשמוע הצעות, תובנות מה לדעתכם הסיכויים בגילנו?
אני עובדת סוציאלית.. לא יודעת אם יש דרישה למקצועות שלנו בחו"ל

תודה למשיבים

נוי
Guest
3 years ago

היי,
גם כן אשמח למידע מועיל לגבי הגירה לבריטניה והאם ישנם גופים שעוזרים במציאת עבודה לבעלי מקצוע נדרש (אך עם ניסיון מועט בתחום).
אני בתהליך מתקדם להוצאת דרכון פורטוגלי, אך כנראה שעקב הקורונה אקבל אותו ב-2021, לאחר יציאת בריטניה מהאיחוד. מה תהליך ההגירה במקרה זה?

מוטי
Guest
3 years ago

שמי מוטי, אשתי אנגליה התחתנו בארץ, ואני רוצה להגר ללונדון, אשמח עם יש למישהו מידע מועיל בנושא.
נ.ב אני באמצע תהליך לקבל דרכון הונגרי, העניין הוא שאם כל הקרונה אני לא יודע אם אקבל אזרחות לפני הברקזיט, ולאחמ"כ לא יודע כמה מועיל זה יהיה.

תודה מראש,
מוטי.

עומרי נזר
Guest
5 years ago

שלום רב! שמי עומרי נזר אני גר ברמת גן. יש לי דרכון ישראלי ואמריקאי.
האם אני אוכל להגר ללונדון עם דרכון אמריקאי?
כי שמעתי שהדרכון האמריקאי רצוי בכל אירופה.

בברכה,
עומרי נזר

Reply to  עומרי נזר
5 years ago

בטוח שיש מסלול כלשהו
למה לך לעבור למדינה עם כל כך הרבה שטויות?
עדיף לחכות ל2020 בגלל אירופה
הBrexit משנה הרבה

תחשוב טוב לפני כן
יש להם מן כתם מוזא שנקרא אירלנד
שעד היום אני לא מאמין שתכף ישימו להם גדר…

The Lost European
Guest
6 years ago

The Citizen, בתור אחד שיש לו ידע די נרחב בנושא הממלכה המאוחדת של בריטניה וצפון אירלנד, אני יכול להבטיח לך שJeremy Corbyn הוא לא שמאלן קיצוני, המפה הפוליטית הבריטית שונה בהרבה ממקבילתה הישראלית, מפלגת הלייבור הבריטית היא המקבילה הבריטית של מפלגת העבודה, והיא לא מפלגת שמאל קיצוני, אלא שמאל-סוציאל-דמוקרטי, אני אישית תומך של מפלגת הליברלים בבריטניה, אבל סוציאל-דמוקרטיה היא אידולוגיה סבירה לחלוטין, וכמובן שעדיפה בהרבה על השלטון הנוכחי בישראל

עובר אורח
Guest
6 years ago

לשמאלני הקיצוני
זכותך להצביע לכל אחד.
האם אתה טועה או לא.
התשובה שייכת לצד שאתה משתייך אליו.וכן ימים יגידו.

Love overboard
Guest
6 years ago

The citizen

מותר לך לבחור במי שבא לך כל עוד אתה הולך עם האמת שלך לא שתלך בבריטניה ויסיתו שמה נגד השמאל
אם אתה אזרח בבריטניה זכותך להצביע למי שאתה רוצה

The citizen
Guest
6 years ago

או שהנני צריך להתבייש בהיותי שמאלן קיצוני גם בבריטניה

The citizen
Guest
6 years ago

אני אזרח בריטי ובבחירות האחרונות הצבעתי לגרמי קורבין כיוון שכעת אני שוהה בישראל וגינו אותי בשל דעותיו של קורבין לישראל אך האם לדעתכם אני צריך להיות שלם עם בחירתי בו ?