Sign In

Remember Me

הגירה לקנדה

הגירה לקנדה

הקונוטציה הראשונה שלנו כשאנחנו שומעים "קנדה" היא קור. וזה נכון, קר כאן בטירוף ברוב המקומות. אבל קנדה היא הרבה יותר מקור ושלג. קנדה היא עירוב תרבויות, ניחוח הרים ואגמים, קרחונים ומרחבים פתוחים, פסטיבלים ואנשים. אמנם לא הרבה אנשים יחסית לשטח, אבל האנשים הם אלו שעושים את המדינה למה שהיא, ולוקחים אותה לכיוון שהיא מתפתחת.

במאמר זה נסקור את קנדה כמדינה, על נתוניה, יתרונותיה וחסרונותיה, כך שתוכלו לקבל תמונה רחבה יותר של המדינה, אם אתם שוקלים להגר אליה. המאמר לא כולל רק "נתונים יבשים", אלא גם אנקדוטות מחיי היומיום והבחנות שרק מי שגר כאן יכול לספר לכם.

דרכון מדינה – קנדה

קנדה היא השכנה הצפונית של ארה"ב והיא מגיעה עד לקוטב הצפוני (אולי נכון להגיד שעדיין יש ויכוח על נכסים קנדיים בקוטב עצמו, אבל זה למאמר אחר…). היא עצומה בגודלה – כמעט 10 מיליון קמ"ר (לשם השוואה: שטחה של מדינת ישראל הוא 20,770 קמ"ר), עם אוכלוסייה של קצת יותר מ-35 מיליון איש. קנדה מחולקת לעשר פרובינציות ושלוש טריטוריות והעיר הגדולה ביותר היא טורונטו (8 מיליון תושבים בטורונטו רבתי). לא נזכיר את כל הפרובינציות, אבל הידועות שבהן הן קוויבק, אונטריו וקולומביה הבריטית. קנדה היא חלק מהממלכה הבריטית, ושכזו היא מהווה מונרכיה חוקתית, עם דמוקרטיה פרלמנטרית. יש שלוש זרועות שלטון, והשפות הרשמיות על פי חוק הן אנגלית וצרפתית, כשהצרפתית בשימוש בעיקר באזור קוויבק.

האקלים בקנדה שונה מפרובינציה לפרובינציה. אלו הנמצאות בדרום מערב המדינה נחשבות ליותר חמימות, יחסית, מאלו בדרום-מרכז ודרום-מזרח קנדה. נספר לכם שבצפון קנדה כמעט ולא גרים אנשים, ואנו מצדיעים לכם אם תחליטו לעבור לכפור של האזור הזה… מיחזור הוא עניין חשוב בקנדה, והתחבורה הציבורית ברוב המקומות היא מעולה. אף על פי כן, ברוב קנדה עדיין צריך רכב כדי לנסוע ממקום למקום, ואפשר גם למצוא רכבים זולים. הנסיעה היא בצד ימין, כמו בישראל, בניגוד לרוב מדינות הממלכה הבריטית. בחורף יש היערכות נוספת לנהיגה, שכוללת ניקוי הקרח מהמראות והפנסים, ובהרבה מקומות גם צמיגי חורף מיוחדים.

כפי שציינו קודם, קנדה מובילה את רעיון הרב-תרבותיות, ויש בה אוירה מאוד פתוחה להגירה ולתרבויות שמביאים איתם המהגרים. טורונטו וונקובר נחשבות לבעלת אוכלוסיית המהגרים (מכל העולם) הגדולות ביותר בקנדה. למרות שיש רוב לנצרות על גווניה, רבים מהתושבים מגדירים את עצמם חילוניים או אתאיסטים, או בעלי דת אחרת. היחס לכולם שווה על פי חוק, וברוב המוחלט של חיי היומיום, גם בפועל. קהילות יהודיות וישראליות גדולות ניתן למצוא בטורונטו (הגדולה ביותר בקנדה), ונקובר ומונטריאול, אך יש, כמובן, בערים קטנות יותר ברחבי המדינה. רוב הקהילות מאוד פעילות, ותומכות במהגרים החדשים שמגיעים ומשתלבים.

יוקר המחיה בקנדה משתנה בין פרובינציה לפרובינציה ובין עיר גדולה לקטנה ועיירות. טורונטו, לדוגמה, נחשבת ליקרה כשמחיר דירת שני חדרים להשכרה יכול להגיע גם ל-1,900 דולר קנדי. בוונקובר תצטרכו לשלם יותר עבור שכירות וגם עבור מצרכי סופרמרקט. אנחנו רואים את זה כתשלום מועט עבור איכות חיים בעיר שמוגדרת שנה אחרי שנה כאחת הערים עם איכות החיים הטובה ביותר בעולם.

קנדה היא מדינה סוציאלית, כך שבין היתר יש ביטוח בריאות ממלכתי מצוין. מערכת החינוך נחשבת למצוינת אף היא, והחינוך הוא אכן חינוך חינם, כל עוד הוא ציבורי. יש גנים ובתי ספר פרטיים, אבל הם פחות פופולאריים מאשר בארצות הברית, למשל.

אהבה לספורט מתחלקת בעיקר בין חורף לקיץ, מאחר שיש ענפי ספורט שייחודיים לחורף (אם כי פעילים גם בקיץ לעיתים) ויש כאלו של קיץ. אז כן, פוטבול פופולארי גם כאן, וגם בייסבול. אבל לקרוס וענפי ספורט הקרח והשלג גורמים לעיתים לאיבוד עשתונות בערים מסוימות, הרבה יותר מכל ענף ספורט אחר.

מבחינת ויזות, כפי שמפורט בלינק המצורף, אין הרבה הבדלים בין הפרובינציות השונות, וההבדל העיקרי ממדינות אחרות הוא שקיים מסלול מעבר לפרובינציה מסוימת, בנוסף לאלו הפדרליים. תנאי ההגירה משתנים מעת לעת, וצריך להיות עם היד על הדופק לפני תכנון המעבר ובמהלכו. לפני שש שנים היתה עצירה פתאומית והוחמרו התנאים, ולקח זמן עד ששוב השתנתה המגמה וחזרו להקל בתנאים.

כמו כן, בשנים האחרונות החמיר משרד ההגירה הקנדי את העונשים על העסקה ועבודה בלתי חוקית והאכיפה הוגברה, כך שאם אתם חושבים לעבור ללא היתר מתאים למכירת ציורי שמן, כדאי לחשוב שוב.. אנו ממליצים תמיד לעשות מחקר נוסף ומעמיק באינטרנט ו/או להתייעץ עם עורך דין ו/או יועץ הגירה.

מכשולים אפשריים: החיסרון הבולט ביותר הוא מזג האוויר. כמובן שתמיד תלוי היכן בחרתם כמקום מגוריכם, אבל עדיין הקור בקנדה הוא לא הקור של אירופה המערבית, ובוודאי לא זה של ירושלים. יש רבים שמאוד חשוב להם הפקטור הזה. ההמלצה הכי טובה שלנו: סעו לעשות בקנדה ביקור הכנה בשיא החורף ותראו על מה מדובר. בנוסף, יש השפעה גם למרחק מכל מקום שאינו קנדה או ארצות הברית. גם אלו שהתחילו מביקור של פעם בשנה אצל המשפחה והחברים בישראל, עברו לפעם בשנתיים בשלב כלשהו, וגם יותר מזה. יש טיסות ישירות לישראל, אבל לא כולם ששים לעשות את כל הדרך בתדירות כזו.

אם אתם מוכנים נפשית לעבור את כל המכשולים – לכו על זה!

מידע נוסף:

  • מידע על סוגי הויזות השונות לאלו שאינם אזרחי קנדה ניתן למצוא כאן.
  • מידע מאתר שגרירות קנדה בישראל ניתן למצוא כאן.
  • מידע לגבי קבלת אזרחות קנדית ניתן למצוא כאן.
  • הבלוג של מיטל – שהיגרה עם משפחה לקנדה.

קצת על גאווה קנדית


9
הגב

5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
יעל

שלום לכולם , מישהו יודע אול על עבודה בחקלאות בפרברים בקנדה ?

עדן

האם אפשר להגר לקנדה לבד בגיל 16 ללימודים בתיכון (יש שם משפחה)

גיל 16 עדיין נחשב לקטין. משפחה צריכה להיות מקרבה מאוד מסוימת בשביל שאפשר יהיה להגר לשם, והם צריכים להוכיח יכולת כלכלית לפרנס אותך כדי שזה יתאפשר.
ניתן לקרוא פרטים נוספים על הדרישות והתהליך בחבילת ויזות הבסיס שלנו לקנדה:
https://leaveisrael.com/product/packages-visas-and-citizenship/

אורי

אם יש לי דרקון ארופאי אני אוכל לעבור לגור בקנדה??

אין עדיפות לדרכון אירופאי בקנדה.

ככדגכד

איפה אפשר להשיג דרקונים?

מיטל

הוצאת ויזה לטיול היא הליך קצר מאד, אינטרנטי וזול. מצרפת את הלינק ממנו יש להתקדם:

shimeles bitew

אני אזרח ישראלי ורוצה להוציא וויזה לקנדה בשביל טיול לחצי שנה
מה אני צריך לעשות ?