Sign In

Remember Me

לאן להגר?

לאן להגר?

החלטתם להגר מישראל. החלטתם שאתם רציניים והפעם, בניגוד לכל הפעמים האחרות שנבעו מתסכול או שאיפות בלתי אפשרי עבורכם להגשים בישראל, החלטתם שזהו זה – אתם בדרך החוצה. השאלה שאתם עומדים בפניה עכשיו היא "לאן עוברים?". אין יותר לגיטימי מזה. המחשבה הזו צריכה להיות מלווה במחקר רציני, ומחשבה מעמיקה עוד יותר.

לכל מדינה יש את האופי שלה, וברוב המדינות יש מדינות נוספות, ובתוך המדינות הללו יש ערים גדולות וקטנות, כפרים וקהילות. המגוון עצום ובלתי נתפס לעיתים.
יכול להיות ששמעתם את החברים מדברים על המעבר שלהם ללוס אנג'לס, או לברלין, או לטורונטו, ועכשיו גם אתם רוצים לשם. כאן אתם צריכים לעצור. כאן אתם צריכים לחשוב האם החברים שלכם הם כמוכם בדיוק? האם הם שואפים למה שאתם שואפים? האם הם אוהבים סביבה כפרית ואתם בכלל עירוניים בדם? האם החברים המוזיקאים שלכם, שעברו לברלין, מספרים כמה מדהים בעיר הזו, אבל שכחו לספר על קשיי המחיה בלי הכנסה קבועה ובלי אזרחות? או שאולי יש להם אזרחות, אבל לכם אין – אתם לא מגיעים באותה נקודת פתיחה… האם המשפחה סיפרה על ההתנהלות מול הרשויות בסידני – האם התהליך קשה או קל? האם מזג האויר הקר בקנדה יתאים לכם או שאתם מעדיפים את האיים בתאילנד? אולי בכלל אתם מעדיפים לרעות כבשים בניו זילנד מאשר לרוץ בקצב הלא-נורמלי של ניו יורק סיטי…

אלו רק חלק מהשאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם שוקלים מעבר. בחלק הזה אנו מביאים בפניכם מידע על המדינות השונות, אלו שנפוצות ביותר בקרב ישראלים, ובהמשך נביא מדינות נוספות, עד שנכסה את הגלובוס כולו 🙂
בעתיד גם נביא מאמרים נפרדים להגירה לכל עיר גדולה במדינות הללו, כגון הגירה לניו יורק סיטי, הגירה ללוס אנג'לס, הגירה לברלין, הגירה לפרנקפורט, הגירה לסידני, הגירה למלבורן, הגירה לבנגקוק, הגירה לקופיפי וכו'.

הגירה לאירופה

הגירה לאמריקה

הגירה לאוקיאניה

הגירה לאסיה

רוצה להגר מחוץ לכדור הארץ? בדוק את כוכב הלכת מאדים 😉


34
הגב

8 Comment threads
26 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
קובי

נו… מה אתה אומר היום על שוודיה? האם אתה חושב אותו הדבר?

מדיניות ההגירה שלהם שהביאו מאות אלפים אם לא יותר ממיליון מהגרים לא מקצועיים הוריד מהאטרקטיביות של המדינה. כיום המקום לא בטוח, יש פשע, אונס. המהגרים לא משתלבים במדינה, לא בחברה ולא בשוק העבודה ולכן הפשע. האיסלם הרדיקלי מאפשר להתייחס לנשים ללא כבוד ואפילו לפגוע בהן. נכון להיום הרשויות השבדיות מנסות לשדר עסקים כרגיל, אך זה בכלל לא המצב.

רות

הייתי רוצה לדעת מידע על הגירה לשוויץ

הי רות, אין לנו כרגע מידע על הגירה לשוויץ, לצערי. מקווים שבשנה הבאה נצליח להגיע לזה 🙂

Flying Dutchman

ומה עם דנמרק, נורבגיה? די מוזר לטעמי שאין שום התעניינות במדינות הללו שנחשבות לטובות ביותר.

יש בדנמרק עניין יותר מאשר נורבגיה, אבל שבדיה ופינלנד הרבה יותר.

עידן

היי, מאוד התרשמתי מהאתר ורציתי לשאול מה לגבי האנטישמיות, האם באמת משתלם לעבור בתקופה כזאת לאירופה? ואיפו יש פחות סיכויים להמנע מזה.
בנוסף, לאיפו כדאי לעבור בתור הייטקיסט?

הישראלי הער

שלום, בתור הייטקיסט דווקא ישראל נמנית בין המדינות המובילות שכדאי להישאר בהן מבחינת הזדמנויות, אוירה, ושכר (שעל פי רוב גבוה יותר ממה שמקובל ברוב מדינות אירופה ושני רק לכמה מדינות בארה"ב לרוב). אבל לצורך העניין, באירופה המובילות להייטקיסטים הן אנגליה (לונדון), גרמניה (ברלין), הולנד (אמסטרדם, רוטרדם) ודנמרק/שבדיה. בארה"ב מדובר במערב ארה"ב בעיקר: קליפורניה (סיליקון ואלי, לוס אנג'לס), וושינגטון (סיאטל) ובמזרח יש את ניו יורק העיר, מסצוצטס (בוסטון) וצפון קרולינה (ראלי, צ'רלוט, דורהם) ואולי גם ג'ורג'יה (אטלנטה). אין טעם לחשוש מאנטישמיות אם אינך נמצא בהזדהות יתר עם היותך ישראלי או יהודי (אם לא תצעק ברחוב שאתה ישראלי ויהודי גאה ושכל השאר… Read more »

אורלי

1. "אם לא תצעק ברחוב שאתה ישראלי ויהודי גאה…" וואלה. ואם תלך בשקט ברחוב, עם כיפה על הראש, גם אז הכול יהיה בסדר?
2. בארה"ב יש מרכז היי טק רציני גם באוסטין, טקסס.

הישראלי הער

1. כן, הכל יהיה בסדר.
2. תודה על שיתוף הידע.

אורלי

1. טוב לשמוע. אולי כדאי שתכתוב לפליקס קליין לבשר לו את החדשות הטובות
https://www.haaretz.co.il/news/world/europe/.premium-1.7283376
2. יו אר וולקאם.

הישראלי הער

"העולם הוא גן עדן או גיהנום, תלוי מי מסתכל, ומה הוא רוצה לראות."

מנסיוני, העולם שבחוץ שונה מאוד מהעולם שבחדשות, ועל כל כתבה כזאת אני יכול למצוא כתבה מקבילה על משהו שקרה דווקא בישראל.

Kek

מבחינת הזדמנויות , אוירה ,ושכר ? אוקיי . גם אם זה הכסף לבדו. בשביל האווירה? וגם אם הזדמנויות . לחיות בשכירות בדיקת חדר ולשלם את כל המיסים, ושכר דירה וכיוצא בללו . לא תודה .

הישראלי הער

אני חייב להודות שקצת קשה לי להבין צורת הכתיבה שלך. בכל מקרה, אני חושב שאת/ה רואה את המציאות בצורה קצת מוגבלת: קודם כל, אף אחד לא מכריח אותך לגור בדירת חדר בלב העניינים, ודבר שני המיסים בישראל (מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'), הם נמוכים יותר מרוב המדינות המערביות או זהים. יש מעט מאוד מדינות מערביות שמקלות יותר בנטל המס לעומת ישראל. המשכורות של ההייטק בישראל (שבממוצע גבוהות יותר מכל המדינות באירופה ומהרבה מדינות בארה"ב) מאפשרות איכות חיים מאוד גבוהה ושדי מבטלות את הרשימה שציינת למעלה. עוד דבר לזכור – יוקר המחיה הוא בעיה עולמית, לא ישראלית. זה משהו שפוגשים בכל… Read more »

Venus

"משכורות ההייטק" רק ההייטק, ואם לא באלנו לעבוד בהייטק? לא כל אחד מסתדר עם מתמטיקה. אם לא עובדים בהייטק קשה להרוויח בכבוד בארץ. מספיק להתייפייף. לא כולם יכולים לעבוד בהייטק, אחר כך לא יישארו מקצועות אחרים ומזלזלים במקצועות זאת הבעיה. לדעתי מורים ואחיות צריכים להרוויח כמו הייטקיסטים

Kek

שמעת על היצע וביקוש ?

הישראלי הער

כן, מכיר את הנושא די טוב.

הישראלי הער

Woah, slow down there! הבחור שפרסם את השאלה שאל איפה הכי כדאי להייטקיסטים לחיות ולכן הוזכרו משכורות ההייטק בישראל בהשוואה למקומות אחרים. זה מה שהיה רלוונטי לשיחה. לא עודדתי או ביקשתי מאף אחד לעבור לעבוד בהייטק, ובטח שאיני מזלזל במקצועות אחרים. העולם המערבי היום הוא עולם יקר וזה לא פשוט "להרוויח בכבוד" במקצועות מסויימים בהמון מקומות בעולם. מה שכן, בכל מדינה יש איזורים יקרים יותר ויקרים פחות, ועל כל אחד ואחת האחריות לגור במקום שמאפשר לו או לה לחיות בכבוד מהמשכורת שנכנסת כל חודש. אפשר למצוא את המקומות האלה בכל מקום בעולם. ואגב, יש עוד המון מקצועות חוץ מהייטק שמאפשרים… Read more »

הישראלי הער

(^בתגובה ל-Venus^)

Kek

כן. אבל מה לגבי שאר האוכלוסייה. כן אף אחד לא מכריח אותי לגור בדירת חדר ,רק המצב החומרי שלי.

הישראלי הער

איך היית מתאר/ת את מצבך החומרי?

Kek

למה שיהיה לך אכפת , זה אישי.

הישראלי הער

כי אחרת קשה לי להבין למה את/ה מתכוון/ת כשאת/ה אומר/ת את זה.

Kek

אם הינך רוצה לדבר איתי ב-פירוט,אז בפלטפורמה אחרת.בבקשה.

הישראלי הער ו-KEK, אם אתם מעוניינים, מוזמנים לשלוח לי פרטי התקשרות לטופס צור קשר ואקשר ביניכם 🙂

רק רוצה להגר

יום אחד יהיה מידע לשוויץ? זאת מדינה מדהימה

יום אחד יהיה 🙂

ישראל ישראלי

מה לגבי הגירה לדרום או מרכז אמריקה?

בעתיד יהיה לנו מידע על הגירה למרכז ודרום אמריקה 🙂

Dovk

היה נחמד אם היה איזה שאלון שאפשר למלא, שיכוון לאן יכול להיות מעשי להגר עם נתוני הפתיחה המסויימים כל המתעניין (או אולי יש כזה ולא ראיתי?)…

אני רוצה להגר, לא איכפת לי לאן. מה עושים עם נק' התחלה כזו?

היה לנו פעם שאלון כזה, אבל הורדנו אותו. במקום זה, כתבנו את זה, מוזמן לקרוא:
https://leaveisrael.com/where-to-begin/

אנגל

אני באמת אוהב את המדריכים שלכם אבל יש הרבה מדינות אירופאיות עם פוטנציאל להגירה. אירלנד, מדינות סקנדיביה, שוויץ.

תודה לך! כתיבת המדריכים היא רק פונקציה של זמן (שאין לנו). התחלנו את פינלנד, ואז נאלצנו לשים בצד בגלל חוסר זמן. מקווים שנמשיך בעתיד הקרוב.

נימי

הגירה לאוסטרליה…..