Sign In

Remember Me

לאן להגר?

לאן להגר?

החלטתם להגר מישראל. החלטתם שאתם רציניים והפעם, בניגוד לכל הפעמים האחרות שנבעו מתסכול או שאיפות בלתי אפשרי עבורכם להגשים בישראל, החלטתם שזהו זה – אתם בדרך החוצה. השאלה שאתם עומדים בפניה עכשיו היא "לאן עוברים?". אין יותר לגיטימי מזה. המחשבה הזו צריכה להיות מלווה במחקר רציני, ומחשבה מעמיקה עוד יותר.

לכל מדינה יש את האופי שלה, וברוב המדינות יש מדינות נוספות, ובתוך המדינות הללו יש ערים גדולות וקטנות, כפרים וקהילות. המגוון עצום ובלתי נתפס לעיתים.
יכול להיות ששמעתם את החברים מדברים על המעבר שלהם ללוס אנג'לס, או לברלין, או לטורונטו, ועכשיו גם אתם רוצים לשם. כאן אתם צריכים לעצור. כאן אתם צריכים לחשוב האם החברים שלכם הם כמוכם בדיוק? האם הם שואפים למה שאתם שואפים? האם הם אוהבים סביבה כפרית ואתם בכלל עירוניים בדם? האם החברים המוזיקאים שלכם, שעברו לברלין, מספרים כמה מדהים בעיר הזו, אבל שכחו לספר על קשיי המחיה בלי הכנסה קבועה ובלי אזרחות? או שאולי יש להם אזרחות, אבל לכם אין – אתם לא מגיעים באותה נקודת פתיחה… האם המשפחה סיפרה על ההתנהלות מול הרשויות בסידני – האם התהליך קשה או קל? האם מזג האויר הקר בקנדה יתאים לכם או שאתם מעדיפים את האיים בתאילנד? אולי בכלל אתם מעדיפים לרעות כבשים בניו זילנד מאשר לרוץ בקצב הלא-נורמלי של ניו יורק סיטי…

אלו רק חלק מהשאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם שוקלים מעבר. בחלק הזה אנו מביאים בפניכם מידע על המדינות השונות, אלו שנפוצות ביותר בקרב ישראלים, ובהמשך נביא מדינות נוספות, עד שנכסה את הגלובוס כולו 🙂
בעתיד גם נביא מאמרים נפרדים להגירה לכל עיר גדולה במדינות הללו, כגון הגירה לניו יורק סיטי, הגירה ללוס אנג'לס, הגירה לברלין, הגירה לפרנקפורט, הגירה לסידני, הגירה למלבורן, הגירה לבנגקוק, הגירה לקופיפי וכו'.

הגירה לאירופה

הגירה לאמריקה

הגירה לאוקיאניה

הגירה לאסיה

רוצה להגר מחוץ לכדור הארץ? בדוק את כוכב הלכת מאדים 😉


Subscribe
Notify of

52 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
גורדון פרימן
Guest
1 month ago

היי לכולם. אני בחור צעיר שומר מסורת, הייטקיסט שמתפרנס מעבודה שמאפשרת לי לחיות כנווד דיגיטלי. מה האופציה הטובה ביותר?

רון
Guest
Reply to  הישראלי הנודד
1 month ago

וואו כמה שנאה ושטיפת מוח

שמואל
Guest
3 months ago

לאיזה מדינה הכי קל להגר ?

Reply to  הישראלי הנודד
3 months ago

אה, זה קל: גפילטע פיש!

ועכשיו ברצינות: ספק אם מישהו ששואל שאלה פשטנית כזאת יבין את המשל והנמשל שבתשובה שלך.

משה
Guest
6 months ago

אשמח למידע על קפריסין ויוון

אילנה
Guest
11 months ago

אתר נהדר. חסר לי מידע על יוון. אנחנו פנסיונרים מסודרים. מה האופציות שלנו

אלון
Guest
1 year ago

חסר דרום אמריקה=גן עדן עליי אדמות.

נעמה
Guest
1 year ago

מה עם מידע על מדינות כמו פרו, וקוסטה ריקה למשל??

Lukas
Guest
2 years ago

שלום לכל באי הפורום!! האם יש פה למישהו מידע לגבי אירלנד? חשבתי עליה כאופציה טובה להגירה בעיקר בגלל שזו מדינה דוברת אנגלית אבל יחד עם זה שמעתי שהיא מאוד עויינת ליהודים וישראלים. אז האם יש למישהו כאן מידע על הנושא הזה ובכלל על אירלנד כיעד הגירה? תודה מראש לעונים.

אירלנד
Guest
Reply to  Lukas
1 year ago

יש קבוצה בפייסבוק של ישראלים באירלנד, תוכל לשאול אותם שם ולשמוע ממקור ראשון

מיקי
Guest
3 years ago

חבל שאין מידע על הגירה לקוריאה
חוץ מיזה אתר מדהים עם הרבה מידע חשוב ומעניין

Last edited 3 years ago by מיקי
טול
Guest
Reply to  מיקי
3 years ago

תבדוק ברשות ההגירה הקוריאנית, יש מידע מאוד ברור ומפורט באנגלית. בגדול מאוד קשה להשיג אזרחות, יותר קשה מאזרחות אמריקאית כי אפילו אם תתחתן עם אזרחית קוריאנית אתה לא תקבל אזרחות. אבל אפשרי להשיג ויזת תושב אחרי בשיטת הנקודות שלהם, צריך לחדש כל 2-5 שנים.

מעיין
Guest
Reply to  מיקי
3 years ago

כעקרון השיטה הכי קלה, זה פשוט למצוא עבודה לטווח ארוך מאוד. אפשרי לשהות בקוריאה 3 חודשים רצוף אבל, אם יש לך עבודה מסודרת שם אפשרי להוציאה ויזה עבודה שהמעסיק שלך אמור לחדש לך כל כמה זמן. לנסות למצוא עבודה ולהשקיע בה את הכי טוב שלך כדי שהמעסיק שלך ירצה להמשיך להעסיק אותך. אפשרי גם לפתוח עסק שם אבל זה כבר הרבה יותר קשה ומסובך.

יעקב סילבר
Guest
3 years ago

אני שוקל הגירה לאירלנד ורואה שאין פה מידע.
אשמח אם אוכל לקבל הפנייה למידע בנושא.

אהרן
Guest
3 years ago

אפשר לעבור למרוקו?