Sign In

Remember Me

האיחוד האירופאי – ניסוי שנכשל

האיחוד האירופאי – ניסוי שנכשל

אם הייתי כל הזמן אומרת בארץ שישראל זה ניסוי שנכשל, בצרפת אני אומרת שהאיחוד האירופאי זה ניסוי שנכשל. מה האיחוד הביא בכלל לצרפת ? כלום מלבד עלייה חדה ביוקר המחייה, פליטים, הגירה ערבית-מוסלמית ופוצים עם דרכון אירופאי שבאים לחיות על חשבון משלם המיסים הצרפתי בלי אפילו לטרוח ללמוד את השפה. אני שונאת את האיחוד אפילו עוד יותר שאני בצרפת. בארץ הייתי תמימה, חשבתי שזה מגניב אבל כשאני חיה בתוך האיחוד אני מבינה כמה הוא הרס את אירופה. במיוחד כשאני לומדת על משפט אירופאי באוניברסיטה, זה מבחיל.

אני משתדלת לא להכניס פוליטיקה בבלוג שלי, לא רק בגלל שזה נושא רגיש אלא בגלל שזה לא מעניין אותי. (זה למה לא רשמתי כלום על מחאת האפודים הצהובים). אבל נושא האיחוד הוא נושא שנוגע בי, ושמציק לי. אני לומדת באוניברסיטה על כל הדברים "האיומים" שהאיחוד עשה לצרפת, מבחינה משפטית, ופשוט רואה לאט לאט איך האיחוד לוקח כל פיסה מהריבונות הצרפתית ומשעבד אותה לחוקים המטופשים שלו. למשל, אסור עונש מוות, חובה להשתמש ביורו וחובה לקבל פליטים. בנוסף, מיותר לציין, שלאחרונה נערך מחקר על השפעות האיחוד על צרפת, ומסתבר שמאז שהמטבע נהפך ליורו מפרנק, כל צרפתי החל לאבד 230 יורו בחודש. זה בערך 1000 שקל בחודש !

האיחוד הרס את הזהות הצרפתית, לקח מצרפת את הריבונות שלה והנשיא הוא רק בובה על חוטים, האפודים הצהובים מאשימים את מקרון בכל המצב, אבל הם מבינים שזה בכלל לא אשמתו, הוא רק מריונטה חסרת משמעות. הוא בעצם רק בורג חסר משמעות במערכת שנקראת האיחוד האירופאי. אני מאמינה שכל אדם אחר במקומו היה סובל את אותו היחס והטענות מהעם הצרפתי, אלא אם כן הוא היה מחליט לעשות צעד ולעשות משאל עם, כמו בבריטניה, בעד או נגד יציאת צרפת מהאיחוד. האפודים הצהובים הולכים ראש בקיר, צריכים לפנות לגורם האמיתי של הבעיה, הם צריכים למחות נגד האיחוד שבגללו הם מתקשים לסיים את החודש, שבגללו ממשלת צרפת מעדיפה להשקיע כסף בפליטים ולא באזרחים צרפתים, ושבגללו יוקר המחיה עלה באופן מטורף בשנים האחרונות. למשל אם באגט עלה למשל בתחילת המילניום 4 פרנק (0,69 יורו), הרי שהיום המחיר הוכפל ! הכל הוכפל. לפני 20 שנה כל אחד היה יכול להרשות לעצמו לגור בפריז, זאת הייתה עיר שוקקת ומלאת חיים. היום אתה צריך להיות טחון כדי לשכור דירת חדר עלובה בפריז, שנהפכה לעיר מלוכלכת, מוזנחת ברובה ומלאה בפליטים שמתנחלים כמעט בכל יציאה מתחנת מטרו. יצאתי פעם אחת במטרו בקו 4 כדי לקנות משהו בחנות ספציפית שיש רק בפריז, וכשאני יוצאת אני רואה רחובות מפוצצים במאות פליטים שנראים אחד כאחד אותו דבר, גברים צעירים שחורים, כאילו מישהו לקח בן אדם ושכפל אותו כפול אלף. ואני תוהה לעצמי, אם הם ברחו מהמלחמה, איפה הנשים, איפה הילדים, איפה הזקנים ? משהו מסריח קורה כאן. אבל אני לא מתכוונת להתעסק בזה, אני רוצה לחיות את חיי בשקט בלי להתערב בפוליטיקה הרקובה של האיחוד האירופאי.

המחירים מבישים והצפיפות נוראה. אני גרה מחוץ לפריז כי אני לא מסוגלת להרשות לעצמי לשלם 700 יורו בחודש על סטודיו פיצקי, ואני משלמת על זה בעיקר על נסיעות מייגעות, ארוכות ובעיקר לחץ נפשי לאחר את הרכבת. ואני לא היחידה. זה דיי המצב בתל אביב. מחירי דיור בשמים והממשלה לא עושה כלום. ובערים אחרות דירות עולות שליש מזה. משבר הדיור בפריז הוא אומנם כלום לעומת הארץ, כי בצרפת זה רק בפריז ובארץ זה בכל הארץ. תראו למשל את ברלין, עיר בירה של מדינה עשירה ומשגשגת, אפילו יותר מצרפת, ובכל מקרה אפשר למצוא שם דירות במחירים (וגדלים) שפויים ! אבל מה שבטוח, פריז היא כבר לא מה שהיא … ולמרות הכל אני מעדיפה אותה על הארץ. כי למרות הכל, פריז זה עדיין פריז. ועדיין איכשהוא יש מקומות שנשאר בה הקסם הפריזאי.

בקיצור, צרפת לא יכולה לעשות כלום בלי לקבל אישור מהאיחוד, כמו ילד קטן שמבקש גלידה מאימא שלו, כמו ישראל עם ארה"ב, צרפת היא חסרת אונים ! חסרת יכולת. האיחוד האירופאי לקח ממנה הכל ותקע אותה עם אוכלוסיית מעולם שלישי שחיה על חשבון האזרח ופושעת בחופשיות, יש שכונות שאפילו המשטרה מפחדת להיכנס. יש ערים שמפחיד להסתובב שם בלילה, אפילו בחור ממוצא ערבי אמר שיש מקומות שהוא מפחד להסתובב בהם. לא כל הערבים רעים, אלו שלומדים באוניברסיטה הם טובים. אני מדברת על הערבים שלא עושים כלום עם החיים שלהם, שלא טורחים להשתלב בחברה ושממשיכים לחיות בבועה שלהם. ויש כאלו בשפע בצרפת, ולא רק ערבים, יש סוג של משפט שאמר פוליטקאי אחד שצרפת נהפכת לקולוניה של הקולוניות שלהם, וזה נכון. אני גם נגד הקולוניליזם, אבל זה משהו אחר …

Résultat de recherche d'images pour "frexit"

אז מה האיחוד תרם לצרפת ? יוקר מחייה, אנשים שמרוויחים משכורת מינימום מתקשים לסיים את החודש, פליטים, טרוריזם, עוני, הריבונות של העם הצרפתי נשללה ממנו, האיחוד הורס לאט לאט את הייחודיות של התרבות הצרפתית ומכריח אותה להפוך לתרבות אירופאית, דיי כמו "כור ההיתוך" בארץ, האיחוד מכריח את צרפת לוותר על סממנים צרפתיים ומכריח אותה לאפשר לאנשים שאין להם שום קשר רגשי ופיזי לצרפת להתגורר בצרפת, להצביע בבחירות ולעבוד רק כי יש להם אזרחות אירופאית. ורובם גם לא טורחים להשתלב בחברה, סתם באים לנצל.

וזה לא רק צרפת ככה, זה כל מדינות האיחוד סובלות מאותו דבר. בריטניה עשתה בשכל שהיא יצאה מהטרור הזה שנקרא האיחוד האירופאי. אז מתי הFrexit ?

מאת
אני לא באה להראות את הצדדים היפים בסיפור ההגירה כפי שרבים נוהגים לעשות. אני באה להראות לכם מנקודת מבט של מישהי צעירה, עד כמה זה קשה ומאתגר להגר. אני רוצה לתת את התקווה לעוד אנשים בגילי וגם צעירים יותר, שלא רואים את עתידם בארץ וחולמים להגר בעתיד.

26
הגב

7 Comment threads
19 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
asdasda

את לא יודעת על מה את מדברת. את נטו לוקחת שטויות ממדיה של צרפתים ולא מבינה מה זה נותן לצרפת ולאן אתם תגיעו בלי איחוד.
תחפשי ביוטיוב
is europe union is good or bad

asdasגda

אני רק אציין נקודות חיוב ושלילה: חיוב: 1. אתם מקבלים מכס בחינם ומעבר סחורות מהיר ויעיל בין מדינות אירופה. דבר שמחזק לכם את הכלכלה. אם היו ישימו גדרות וגבולות בין המדינות שוב פעם וישימו מכסים. אתם תשלמו ביוקר על מוצרים, מוצרים יתעכבו כ2-6 ימים במכס כולל מוצרים טריים שלא יכולים להמתין. עסקים בתחום המזון או פרחים לא יוכלו לעמוד בזה ואתם עלולים להגיע למצב שחסרים מוצרים על המדף כי רוב האוכל וחקלאות מגיע ממדינות אחרות באירופה כמו פורטוגל. 2. שיפור השכלה, חינוך רפואה תחבורה ועוד מלא דברים. האיחוד האירופי נותן שיתופי פעולה ועוד הרבה. שלילה: -הגירה, גם של מזרח אירופה… Read more »

הערה לגבי מכסים: 1. לא צריך איחוד אירופי בשביל אפס מכסים. ישנם הסכמים בין מדינות שונות בעולם שהורידו את המכסים לאפס, כלומר – אין מכסים בין סחורות. אני מקווה שכשבריטניה תצא מהאיחוד היא תציע להם אפס אחוז מס על מכסים (ימין כלכלי) אבל סביר להניח שהשמאל הסוציאליסטי ידרוש להגדיל מסים כדי להגן על התעשיות הלא יעילות בבריטניה. רוצה לומר, אתה יכול לבטל את האיחוד ולהישאר עם 'מכס בחינם', תנועה חופשית של הון ואנשים… לא צריך איחוד בשביל זה. (באופן אידאלי, אם לאיחוד לא היו את צדדיו שליליים, אז היה ניתן להשאיר אותו, אבל בגלל ההתערבות הסוציאליסטית בכלכלה והפרת זכויות הפרט… Read more »

יקירה, משתתף בכאב שלך אך צ לי לומר לך שהאיחוד האירופאי מצליח ביעדים שלו בצורה מעולה. כל מה שתיארת זה בעצם המטרה שלו. להרוס את התרבות האירופאית באמצעות הצפה של פליטים כדי שאנשים יתפקסו על מלחמת אזרחים אחד עם השני ולא ינסו להפיל את הממשלה כמו האפודים הצהובים. כדי שמחירים הדיור יהיו כל כך יקרים בשביל לקחת מהאזרחים את ה בטחון הזה ולהיות תלויים בממשלה. ומי שכן יכול להרשות לעצמו אז להכניס אותו לחובות כדי שכל הפוקוס שלו יהיה על תשלום חובות. אם הראש של האזרח בדאגות כלכליות והשרדותיות למה שהוא יחשוב על מה שהממשלה עושה? באיזה כוח הוא יתנגד?… Read more »

איזה מאמר! הנה המהפכה מגיעה! יחי צרפת החופשית !Vive la France האיחוד האירופי הוקם במטרה לממש את ארבעת החירויות: תנועה חופשית של אנשים, סחורות, הון ושירותים. זו עוצמתו של האיחוד האירופי שהעניק ל- 28 המדינות שמרכיבות אותו כוח שגדל מסך מדינותיו. אזרחי המדינות האלו זכו לחירות גדולה יותר ולשגשוג. אך בעשרים השנים האחרונות אירופה איבדה את ערכיה ומטרותיה. האיחוד האירופי הפך להיות גוף מושחת, בירוקרטי וסוציאליסטי שחונק את המדינות המרכיבות אותו ופוגע בזכויות הבסיסיות של אזרחי האיחוד שהפכו להיות אסירים של פוליטיקאים שאין להם פילוסופיה, דרך, ערכים או מטרות. למשל, עם השטף הגועלי של השמאל באירופה (ובארה"ב) – הערכים שבנו… Read more »

Flying Dutchman

כרגיל מאמר מעניין. כאחד שלצערו חי עדיין בארץ, אני יכול לומר ממה שאני יודע שבקשר ליוקר המחיה למשל, זה לא בהכרח אשמת האיחוד האירופי, או של גוש האירו. לדוגמה, במדינה כמו נורבגיה שהיא לא חברה בגוש באירו וגם לא באיחוד האירופי, יוקר המחייה נחשב ליותר גבוה מאשר בצרפת ובין הגבוהים ביותר בעולם, ככה גם בשוויץ, אותו מצב בדיוק וגם להם לא חסרות בעיות כמו הגירה וכאלה. בקשר לבעיית הפליטים, צודקת במאה אחוז. זו בעייה קשה שיצאה מכלל שליטה, במיוחד אחרי משבר הפליטים הגדול ב2015. אחת המטרות של האיחוד הייתה לאפשר תנועה חופשית הכוללת עבודה ולימודים לאירופאים ולא שמדינות אירופה יהפכו… Read more »

אני לחלוטין לא מסכימה איתך. חשוב לי להבהיר כמה דברים בקשר לאיחוד: 1. האיחוד לא מושלם, וגם במוסדותיו יודעים את זה. יש דיונים אינסופיים על איך ניתן לעשות רפורמות ולשנות את הדברים הבעייתים, אבל חלק מהבעיה הוא שלכל מדינה יש קול שווה, ולמדינות הקטנות אין שום סיבה לשנות את זה. 2. האיחוד האירופי הוא לא גוש האירו. לא כל מדינות האיחוד משתמשות באירו, ולראיה – בריטניה בפאונד, רומניה בליי, פולין בזלוטי, דנמרק בקרונות וכו'. חברות באיחוד לא מותנית בכניסה לגוש האירו. כדאי לדעת את זה. 3. האיחוד מאפשר למדינות אוויר מבחינת תקציב. איפה היתה יוון היום בלי ההלוואות של האיחוד?… Read more »

ברלינאית – אני בטוח שלא אשכנע אותך, כי הסיכוי קלוש אם בכלל קיים ואני בספק, אבל אני ארשום כמה דברים בשביל הכיף: 3. עצוב שיוון באיחוד, הגרמנים כפו עליהם מערכת כלכלית שהם לא רצו. אזרחי יוון רצו לצאת מהאיחוד, אבל מצחיק שדווקא ביוון הדמוקרטיה לא מתפקדת בחסות ובעידוד האיחוד האירופי שלקח בשבי את אזרחי יוון ואת הדורות הבאים שיצטרכו לממן את הפנטזיה הגרמנית של האיחוד האירופי. גם הגרמנים ושאר מדינות האיחוד סבלו מהישארות יוון באיחוד, הם שילמו הרבה מסים לממן את הפשעים שהממשלות הקודמות ביוון גרמו, ומה המסר? שווה להיות פושע (דיווח שיקרי לאיחוד האירופי על הכלכלה היוונית) כי נסלח… Read more »

צודק, לא תצליח לשכנע אותי 🙂

Kek

אתה באמת חושב שזה סוציאליזם וקומוניזם ? פתחת פעם ערך באנציקלופדיה אפילו בויקיפדיה ?

אתה צודק. למרבה השמחה אין מדינה סוציאליסטית או קומוניסטית באירופה, אך גם אין מדינה קפיטליסטית עם שוק חופשי מלא (אפילו לא שווייץ או ליכטנשטיין) מה שיש הוא שילוב שנקרא 'מדינת רווחה' עם מאפיינים משני השיטות הכלכליות, יש מדינות יותר פרו קפיטליסטיות כמו שווייץ ואחרות פרו-סוציאליסטיות כמו: יוון, צרפת, איטליה, ספרד… אך משום שהקצוות הם סוציאליזם וקפיטליסטים אני מייחס לכל מה שהוא מדינת רווחה, תמיכה או התערבות ממשלתית כפרו-סוציאליזם בשביל הדיון. לצורך העניין צרפת היא לא מדינה סוציאליסטית, ויש בה אלמנטים של שוק חופשי (שמעניק לה את עושרה) אבל היות והשיח השולט בצרפת הוא 'רווחה', אני מתייחס אליה בתגובות כמדינה פרו… Read more »

Kek

תלוי איזה שמאלנים , אבל היי אתה אנקפ . כל מי שמשמאלך הוא סטאלינסט פוטנציאלי .

הישראלי המכוער

האיחוד האירופאי? הפיצול האירופאי!

הישראלי המכוער

כל כך נכון…
ושכחת לציין שאירופה מעולם לא הייתה מפוצלת יותר, איטליה וצרפת עכשיו מסוכסכות פוליטית… הבנתי שהשגריר האיטלקי גורש מצרפת לא מזמן