Sign In

Remember Me

ארץ סופרי הנמלים

[stextbox id="warning"]גולש שביקש להישאר אנונימי שלח לפירסום באתר סיפור שכתב:[/stextbox]

מי שיזהה על איזה ארץ מדובר יזכה בפרס! כרטיס טיסה לחו"ל 🙂

ארץ סופרי הנמלים

אי-שם במקום נידח על גבי הגלובוס, ישנה ארץ עם שיגעון קצת מוזר: במהלך השנים התקבע שם תחביב קצת מוזר שמשך אחריו עוד ועוד אנשים: ספירת נמלים .

כן, גם אני הופתעתי בפעם הראשונה ששמעתי את זה, אבל זה לא הכל, שימו לב:
באותה מדינה קמו בתי-ספר שלמים ללימוד אמנות ספירת הנמלים, שם יושבים תלמידים החל מגיל 3 ועד כלות, ולומדים מבוקר עד ערב איך סופרים נמלים, הם מתווכחים בשיא הרצינות איזו שיטה עדיפה, איך משלבים בינהם, מה עושים מתי (האם נמלה בודדה נספרת לבד, או שהיא מקוטלגת כפריט ראשון מתוך קבוצה שאינה ידועה ?,
האם מי שאין לידו נמלים, מותר לו לספור אפס ועוד אפס ועוד אפס ?),
ועוד כהנה וכהנה מקרים ותגובות, מקרים ותגובות כיד הדמיון הטובה, וכל המרבה הרי זה משובח.
הדבר הבאמת מצחיק/עצוב הוא שרוב התלמידים באותם בתי-ספר, ממעטים בפועל לספור נמלים, זה מלאכה משעממת, סיזיפית, בחורף קר בקיץ חם, ואם התבלבלת בספירה, אתה חייב להתחיל מההתחלה, גם אם נניח מדובר בקן של 6 מיליון נמלים מתות.

ההתייחסות לתחביב המוזר הזה, חצתה כבר מזמן את רף ההגיוני:
בבתי-הספר של סופרי הנמלים, לומדים מעט מאוד מקצועות מעבר לתחום ספירת הנמלים, אם בכלל. בהגיע התלמידים לגיל גיוס לצבא (באותה מדינה יש חוק גיוס חובה), הם מקבלים דחייה של שנה, אח"כ שנתיים, ואח"כ פטור מלא משירות צבאי.
בגיל צעיר יחסית, סופר נמלים יחותן עם סופרת נמלים וייוולדו להם סופרי נמלים עתידיים לרוב.
ציבור סופרי הנמלים זוכה לייצוג נאה בפרלמנט של אותה מדינה דמוקרטית (מפאת גודלו ההולך וגדל, ייצוג זה הולך וגדל גם הוא), מה שמקנה לו זכויות יתר, כמו הנחה ברכישת דירות ומחירי תחבורה ציבורית מופחתים, הם לא מייצרים שום דבר מוחשי אבל עדיין חיים בנוחות יחסית.

יתרה מכך, המורים הדגולים באמת זוכים שם לכבוד מלכים, ואין זה מקרה נדיר שראשי הצבא והפרלמנט באים לקבל את ברכתם או עצתם לקראת צעדים מדיניים צבאיים או כלכליים.
שהרי כמו שכבר הוזכר, ספירת הנמלים היא תחביב מאוד-מאוד נחשב באותה מדינה.

לנו זה אולי נראה קצת מוזר, אבל אם הם החליטו ככה, מי אנו שנתלונן, הרי יש מדינות שמשקיעות הון-תועפות בפיתוח ענפי ספורט, אחרות מפצחות את גרעיני האטום, משקיעות באמנות, בנשק, בתיירות, או טסות לירח.
מדינה קטנה, לקחה החלטה מודעת להפוך מרכז ידע עולמי לספירת נמלים.
זו כנראה זכותם המלאה.

אז בפעם הבאה שאזרחי אותה מדינה שאתרע מזלם ואינם סופרי נמלים, ויש גם כאלו, מרגישים פראיירים, מנוצלים, או סתם הרגשה שהמיסים שהם משלמים מתבזבזים לריק, אנא, ספרו להם שהם טועים.
זה מה שנראה להנהגה חשוב, ובזה היא משקיעה.
לא מתאים לכם ?
– תחליפו.

© כל הזכויות שמורות לגולש האנונימי ששוקל לרדת מארץ סופרי הנמלים…

אני מקווה שהפוסטים שלי יעודדו אותכם ויעניקו לכם השראה להגר וגם למצוא את האושר האישי שלכם :) קריאה נעימה.

Subscribe
Notify of

2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments