Sign In

Remember Me

איך להתקשר ולגלוש באינטרנט בחו"ל?

sim-cardsכשאתה נוסע לחו"ל לתקופה קצרה או ארוכה, סביר להניח שתיקח איתך את הטלפון הנייד, הרי הוא אחד החברים הקרובים שלך, נכון? 😉

כשתעשה את הסידורים לקראת הנסיעה כנראה תשאל את עצמך:

  • איך מתקשרים מחו"ל לישראל?
  • איך גולשים באינטרנט בחו"ל?
  • כיצד להתקשר ולשלוח הודעות בחינם?

החברות הישראליות יציעו לך חבילות שיחות וגלישה במחיר גבוה, הרי הם משלמות לחברות הסלולר בחו"ל ובנוסף גובות לעצמן עמלה, לכן, יותר משתלם לרכוש חבילת תקשורת מקומית במדינה אליה אתה מתעד לטייל או להגר.

הנה מדריך קצר בן שלושה שלבים
[stextbox id="info"]1. קנה כרטיס סים פריפייד מקומי Prepaid SIM Card במדינת היעד.[/stextbox] כרטיס prepaid הוא כרטיס סים ללא התחייבות לחברת הסלולר אותו אתה מטעין בתשלום קבוע מראש שאתה בוחר תמורת שיחות, הודעות וגלישה סלולרית.

כשתנחת במדינת היעד חפש בשדה התעופה (פחות מומלץ) או במרכז העיר (מומלץ) מספר של חנויות סלולר מקומיות, כך תוכל להשוות בינהם. שים לב שאתה נכנס לחנות רשמית של חברת הסלולר ולא לחנות פרטית. בקש לרכוש כרטיס סים פריפייד וכדי להימנע מאי הבנות הסבר למוכר שאתה תייר והגעת לתקופה קצרה (שלא ינסה למכור לך כרטיס סים רגיל עם התחייבות לשנה). עליך להביא עימך דרכון וכסף מזומן.

הערה: שים לב שהטלפון הנייד ברשותך פתוח לכל רשתות הסלולר SIM Free. את הבדיקה תעשה בארץ: קח כרטיס SIM של חברה סלולרית מתחרה מהטלפון של חבר/ה שלך ובדוק אותו בטלפון שלך. אם הטלפון שלך מזהה את הכרטיס והוא מוציא שיחות, המכשיר שלך פתוח. אם הוא סגור, התקשר לחברה בה קנית אותו ובקש לפתוח אותו לכל כרטיסי הסים (ככלל, אני ממליץ לקנות טלפונים בחניות פרטיות ולא בחברות הסלולר).

עלות כרטיס: $15 – $30.
[stextbox id="download"]2. רכוש חבילת גלישה ללא הגבלה והטען אותה לכרטיס שקנית.[/stextbox] השלב הבא הוא לקנות באותו המקום בו רכשת את הכרטיס חבילת גלישה סלולרית ללא הגבלה. בדרך כלל תקבל בצירוף לחשבונית מסמך עם מספר טלפון, קוד וסיסמא שעליך להזין בטלפון ולאחר מספר דקות תקבל SMS שיאשר שהצטרפת לחבילת הגלישה. לחילופין תוכל לבקש מנציג השירות שיטעין לך את הכרטיס. כעת, הפעל את ההגדרות של הטלפון למצב גלישה סלולרית וכנס לאתר הזה כדי להשאיר תגובת "תודה!".

ישנם מדינות, כמו ארה"ב, גרמניה, ספרד, ברזיל ומדינות נוספות שמשתמשים בטכנולוגית אינטרנט סלולרית מהירה מאוד בשם LTE. אם הטלפון שלך תומך בזה כדאי לך לבקש כרטיס סים תומך. בדוק איזה מדינות תומכות ב- LTE. (ויקיפדיה, נפתח בחלון חדש)

שיחות והודעות בחינם דרך האינטרנט
עם חבילת אינטרנט ללא הגבלה אתה יכול להשתמש בתוכנת Viber (מומלץ), Google Voice/Talk, סקייפ או אחרות כדי להתקשר לאנשים בישראל ובעולם כולו. איכות השיחה תלוייה במהירות הגלישה הסלולרית שלך. אם אתה ליד נקודת WiFi ייתכן שעדיף להתחבר ולהשתמש ברשת האלחוטית כי בדרך כלל הן יותר מהירות ויציבות.

יתרון נוסף שעם אינטרנט סלולרי אתה יכול להפוך את הטלפון הנייד שלך למודם-ראוטר WiFi ולשדר למחשב נייד או לטאבלט אות אינטרנט (אם תעשה כך, תשקול לרכוש לטלפון סוללה נוספת).

עלות חבילה גלישה ללא הגבלה: $20 – $30.

[stextbox id="warning"]3. הטען את הטלפון לשיחות רגילות (לא חובה)[/stextbox] ייתכן שתזדקק לשיחות מקומיות לכן, הטען את הכרטיס ב- $10 או יותר, כך תוכל להוציא שיחות והודעות מקומיות במחיר זול ביחס לסים ישראלי בחו"ל (וגם תוכל להתקשר ולשלוח הודעות לישראל אך במחיר יקר).

ברר עם הנציג מהם שלושת מספרי טלפון הבאים: (בדרך כלל מופיעים בכרטיס הסים המקומי)

  • כיצד אתה מברר את היתרה?
  • כמה מגה ניצלת וכמה מגה נשארו?
  • המספר של שירות הלקוחות (באנגלית)?
[stextbox id="alert"]סיכום עלויות
כרטיס סים פרייפרד מקומי – $20 ~
חבילת גלישה מקומית – $20 ~
שיחות יוצאות – $10 ~ (ניתן להטעין בסכומים אחרים…)

סה"כ: $50 ~[/stextbox]

בהוצאה כספית של חמישים דולר תהנה משירותי אינטרנט חופשי לכל החודש ואת הכרטיס סים תוכל לשמור לפעם הבאה.
אם תרצה לבדוק אם קיבלת מישראל שיחות או SMS, פשוט תחליף בין כרטיסי הסים המקומי לישראלי. זכור ששימוש (שיחות ושליחת הודעות) בכרטיס סים ישראלי בחו"ל ללא חבילה יעלה לך הרבה מאוד כסף. דבר נוסף, אם אתה משתמש רגיל או כבד באינטרנט, היזהר מחבילות גלישה של 1 גיגה או פחות, סביר להניח שהן התסיימו לך מהר ועל חריגה תשלם תעריף מופקע. אני ממליץ על לפחות 3 ג'יגה.

שאלות ניתן לשאול אותי בתגובות.
לשירותך, ליב ישראל 🙂

 sim-cards-standards

 

 


1
הגב

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of