Sign In

Remember Me

שאלות נפוצות

למה במקום לעזור למדינה אתה מעודד הגירה לחוץ לארץ?
בעיני המדינה לא קודמת לאדם. במדינות שבהן הייתה המדינה מעל האזרח שלטו משטרים טוטליטריים: הפשיזם באיטליה, הנאצים בגרמניה, הקומוניסטים בברית המועצות. אלו דיברו במונחים של "טובת המדינה" במסווה של "טובת הציבור".

אם בעיניך ישראל היא "אור לגויים", אין לך סיבה לדאוג – אף אחד לא יתייחס ברצינות לאתר הזה. אבל שנינו יודעים שיותר מ- 750 אלף ישראלים ירדו מהארץ ומתגוררים קבע בחו"ל. מנהיגי המדינה צריכים לשאול את עצמכם מדוע 35% אחוז מהצעירים רוצים לעזוב את המדינה, האחוז גדול יותר בקרב צעירים חילונים ועומד על 60%. בסך הכל האתר מספק פתרון לביקוש בשוק.

תפקיד המדינה והצידוק היחיד לקיומה הם שמירת זכויות האדם.
ברגע שהמדינה מועלת בתפקידה אין לה זכות קיום.

האם אתה ממליץ לכולם לעזוב את הארץ?
לא. יש קבוצות באוכלוסיה שמרוויחות מהמצב הקיים. אלו הן:

1. החרדים – הציבור הבטלן והעני ביותר בישראל. שילוב של אידיאולוגיה דתית ותמיכה ממשלתית חסרת אחריות מנציחים את הבורות, העוני והקיבעון שהקהילה נמצאת בו.

2. הדתיים – נראה שישראל בה המדינה היא כלי שרת בידי האליטה הדתית שכופה את רצונם על הציבור הוא גן עדן של ממש עבור הציבור הדתי.

3. הערבים – מהי האלטרנטיבה? (טבח בסוריה? עריצות בלוב?)

4. עובדי מערכת הביטחון והגנרלים – איזו עוד מדינה תיתן להם משכורות עתק עד גיל 50 ופנסיה, הטבות ומענקים של מילארדי ש"ח לכל החיים?

5. עובדי השלטון הציבורי – שבוזזים את כספנו וחיים על חשבוננו.

6. המעמד הבינוני המבוסס שמרוויח 15,000 ש"ח לחודש – סך הכל טוב לו כאן: יש עבודה טובה, משפחה, חברים ופעמיים שלוש בשנה קופצים לשחרר לחץ בחו"ל.

לשכבות הנמוכות, ילדי המעמד הבינוני, סטודנטים, צעירים, אקדמים, יזמים ואנשים עסקים אנחנו ממליצים לבחון ברצינות הגירה לאחת המדינות המערביות.

מהי הנטייה הפוליטית שלך?
אני דוגל בזכויות אדם (שמאל) ובכלכלה חופשית (ימין). זה גם לא אמצע.
כלומר, אניו בז לתפיסת הרווחה הסוצאילסטית שרואה בהתערבות המדינה אמצעי מוצדק לכפות שוויון. לגזול את כספם של אנשים שהרוויחו אותו ביושר ולהעבירו לבטלנים שמנצלים את מדינת הרווחה כדי להמשיך להתבטל. לכן, מבחינה כלכלית אני ימין.
מצד שני, זכויות האדם הבסיס לכל קהילה שחפצה חיים, שיגשוג ואושר. לכן, מבחינה זו אני שמאל. (מה שאומר שאני ליברטריאני. על הבחירות בישראל)

מאז שמהפכת האוהלים ששטפה את הארץ (למעט חרדים וערבים) אתה לא חושב שיש סיכוי לשינוי אמיתי בישראל? כלומר, במקום לעודד הגירה לחו"ל אפשר לתקן את המצב מבפנים וישראל תיהיה מדינה מערבית נאורה?
מהפכת האוהלים היא אחת הסיבות שהחלטתי לרענן את האתר, להוסיף לו תכנים ועיצוב חדשים, אך האתר הזה הוקם שנה לפני תחילת המהפכה וכבר אז כתבתי שישראל היא מדינה יקרה שרומסת את האזרחים שלה. מאז אנשים "התעוררו" ופגשתי אותם בשדרות רוטשילד. האווירה היתה אופטימית, תחושת הלכידות, היצירתיות במודעות – ראיתי את החלק היפה של ישראל. הזדהתי. נהנתי מאוד 🙂

הניחוש שלי שהמהפכה תצליח! (כלומר, הממשלה תיכנע לדרישות המחאה – נכתב בספטמבר 2011)

אבל…
אחרי המהפכה אנחנו נגלה שאנחנו יותר עניים ממה שהיינו לפני כן. אנחנו נגלה שהפערים בחברה גדלו (לא הצטמצמו), שהסיכויים לרכוש דירה קטנו (לא גדלו) ושהשכר שלנו נשחק מהר יותר!
איך זה יכול להיות??! כי ההתערבות הממשלתית תעשה ההיפך ממה שאנחנו רוצים ואם אני טועה אסגור את האתר. מבטיח.

מדוע סיומת האתר היא הסיומת העולמית com. ולא הישראלי il.?
עלות דומיין העולמי com עומדת על 30 ש"ח בשנה.
עלות דומיין co.il עומדת על 90 ש"ח לשנה, פי 3 יותר, אף על פי שהביקוש לדומיין הישראלי קטן משמעותית מהעולמי מחירו מופקע.
עוד סיבה לרדת מהארץ.

יש לך שאלה?
שאל אותי בטופס, תודה.(כתובת המייל שלך לא תופיע באתר)
[contact-form-7 404 "Not Found"]


הגב

  Subscribe  
הודע אל