Sign In

Remember Me

תהליך הגירה לבריטניה

המדריך שלך להגירה לחו"ל פורומים בריטניה תהליך הגירה לבריטניה

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  שון לפני 2 חודשים, 4 שבועות.

• מאת
    תגובות
  • #9058 תגובה

סתיו 1992

שלום,
    קוראים לי סתיו ואני בן 24 מראשון לציון.
    איני יהודי ואיני נולדתי בארץ אלא בלטביה שבאירופה, בזמן פירוק ברה"מ הגעתי לפה כיד המקרה וכעת אני מחזיק בדרכון לטבי (שייך לאיחוד האירופאי) ומעוניין להגר לאירופה עם העדפה חזקה לבריטניה בגלל הנוחות של השפה לעומת מדינות אחרות באירופה.

אבל עולות בעיות רבות כאשר אני מחפש והוא הפחד הבלתי נמנע מלעשות טעויות שיעלו לי המון המון כסף וזמן.
    דברים שלא התעסקתי איתם מעולם כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה, רישום אוכלוסין וכו' וכו' אלה דברים שמאוד מרתיעים אותי מלעבור בטח ובטח לבד.

הייתי רוצה להתייעץ עם מי שכבר עבר ויכול להאיר את עיניי במידע חשוב וחיוני שלמד תוך כדי המעבר שיהיה עדיף שאלמד טרם המעבר.
    בנוסף – עברתי על הכתבות באתר אך רובם מתעסקות במה עושים בזמן מעבר זמני או מה קורה כשאתה אזרח יהודי בישראל ומה אתה צריך לעשות – ולשם שינוי אני לא אזרח ישראלי ולא יהודי.

אני חושש המון מלעשות טעויות כאלה כי כסף אין לי יותר מידי אבל רצון לעבור יש לי.

בברכה,
    סתיו.

• #9124 תגובה

Venus
    משתתף

היי סתיו (:

לדעתי הדרכון הלטבי יהווה לך ייתרון רב, אולם בריטניה התפרקה מהאיחוד ואני מאמינה שחלו קצת שינויים. יש את תני אחד ממנהלי האתר שהוא עבר בעצמו את תהליל ההגירה לבריטניה עם דרכון אירופאי ואני מאמינה שהוא מבין יותר ממני. אם לא יצא לך לקרוא יש לו בלוג בשם "אני עובר לבריטניה" ב-6 חלקים. הוא נמצא בבלוגים.

הדת שלך לא קשורה להגירה. אתה יכול להיות יהודי, נוצרי, מוסלמי … זה לא משנה. כולם יכולים להגר אם יש להם את הרצון. לאף אחד לא אכפת מה הדת שלך. אז אל תדאג בנוגע לזה חח

לפי דעתי הדרך הכי קלה בטוחה זה מעבר לצורך לימודים. אולם הלימודים בבריטניה יקרים אז תצטרך לקחת זאת בחשבון. ייתכן ותוכל לעבוד שם עם דרכון לטבי אבל לצורך רוגע אישי כדאי לבדוק בשגרירות מה הם הנהלים כלפי אזרחות מהאיחוד. למשל לימודי אנגלית יכולים להיות טובים. אנגלית בריטית שונה מהאנגלית שמלמדים בבתי הספר בארץ.

לפעמים הכי טוב לזרוק את עצמך למים ולתת לחיים להוביל אותך. טוס לבריטניה לביקור ותראה איך אתה מסתדר שם. תבקר בסופר השכונתי, תשוחח עם מקומיים תטייל בפארקים ולא במוקדי תיירות. תכיר את הסביבה. אם תראה שזה מסתדר לך תנסה למשוך את השהות – מציאת עבודה חוקית, דירה וכד.

בהצלחה ומקווה שהצלחתי לעזור

Venus

• #9831 תגובה

שון

היי,
    שמי שון ואני בת 22. נולדתי בארה״ב ושנתיים לאחר מכן עברתי לישראל – שם גדלתי כל החיים.
    אני מאוד בעניין של לעבור לחו״ל כדי לשהות לתקופה ארוכה. חשבתי לעבור ללונדון, בלי קשר שזו עיר מדהימה בעיניי, אני גם מאוד מתחברת לתחום הקולנוע ואני מאמינה ששם זה המקום הלגיטימי בשביל זה, אבל כרגע אני רוצה לתת פוקוס על עבודה ולחסוך (מה שלא יצא לי לעשות אחרי השחרור). אחרי השחרור נסעתי עם אחותי לברלין לשנתיים כך שקיבלתי קצת מושג על התהליך הביוקרטי, ושלא ממש מקלים על אנשים ללא דרכון אירופאי.
    בדרך כלל מקלים יותר לכאלה שבאים למטרת לימודים אבל אני רוצה כרגע רק לעבוד, ואני מאוד אשמח לשמוע ממשהו בעל נסיון שגר בלונדון מה התהליך לקבלת ויזת עבודה, האם זה אפשרי ? גם אם אין לי דרכון אירופאי? האם עדיף לי ליצור קשר עם הקהילה הישראלית שם בשביל מציאת עבודה? (לא עגלות או משהו בשחור כמובן).
    האם עליי למצוא מקום עבודה לפני דירה? או הפוך? אודה אם משהו יוכל לענות לי.
    תודה רבה,
    שון.

מענה ל־תהליך הגירה לבריטניה
פרטים: