Sign In

Remember Me

לא מהגרים ללא מקצוע

לא מהגרים ללא מקצוע

לא מהגרים ללא מקצוע לארה"ב
לא מהגרים בלי לדעת את השפה
לא מהגרים סתם ככה

רק כסף לא יעזור אלא אם כן זה המון כסף

בואו נבהיר כמה נקודות ב2018

מערכת הבריאות בארה"ב עובדת הרבה יותר טוב מבישראל היא פחות סוציאליסטית ואוכלי חינם לא חיים וחוגגים עליה ועל שאר מתנות הרווחה…

פה עדיף לעבוד ולרכוש ביטוח בריאות פרטי.
הגישה היא בעצם: "אתה בריא? אתה צעיר? לך תעבוד ותשלם. בוא אפילו נממן לך את הלימודים קח הלוואת סטודנט תשלם כמה שאתה יכול אפילו 50 דולר בחודש אבל תתחיל לשלם כשתמצא עבודה במקצוע או אחרי 7 שנים אז תבחר מקצוע טוב אחרת סתם תשלם 50 דולר כל חודש במשך עשרים שנה".

מי שמקבל ביטוח בריאות ממשלתי המדינה מוציאה עליו למעלה מ8500 דולר בשנה בממוצע!! זה יותר מהתמ"ג!

הרפואה בארה"ב היא חינם לחולים, נכים, פנסיונרים, זקנים, ילדים, נשים בהיריון, מובטלים, יוצאי צבא, חיילים אפילו אם רק במילואים (3ימים בחודש ושבועיים בקיץ) ואפילו אמהות חד הוריות שלא מרוויחות מספיק!

הממשלה אפילו משלמת שכירות (אם אינך צורך סמים), שיקום, תלושי מזון ועוד מלא דברים.
יש אפילו משהו שנקרא עזרת מזומן שיכול להגיע אפילו ל500-2000 דולר בחודש תלוי אם אינדבדיואל או משפחה.
אם ניקח תלושי מזון לדוגמא (שטראמפ בכלל רוצה להחליף לקופסאות מזון כדי שלא יעשו החלפות בסמים) כל נפש מקבלת 250 דולר בחודש! זה מלא!!! פה הכל זול, אני ממלא פה מקרר ב100 דולר לשבועיים של מסיבות עם החבר'ה… לא חסרות פה הטבות!

חיילים במילואים או בסדיר משלמים 240+- דולר לביטוח בריאות לכל המשפחה כולל אישה וילדים או 45 דולר לעצמם בלבד (ניתן להוסיף הורים בתנאי שההוצאות שלהם הם מעל חצי מההכנסה שלהם) וזה הכל כולל הכל בדיוק כמו קופת חולים המילואים פה הם 3 ימים בחודש ומעניקים משכנתא ללא מקדמה… 0 עם ריבית נמוכה מובטחת ממשלתית. צריך נראה להירשם בנפרד לביטוח לעיניים ושיניים אבל זה לא יקר פה. אישית עשיתי תכנית טיפול לשיניים ב129 דולר לשנה לזוג.

חיילים יוצאי צבא שמוגדרים וטראנים (Veteran) גם בגיל צעיר מקבלים 100 אחוז שירותי בריאות בבבית החולים לוטראנים לכל החיים. יש להם שם הכל. מסקנה שרתו בצבא טירונות 3-4 חודשים וזהו. ראיתי פה עורכי דין, רופאים ומהנדסים שעשו את זה עם זוג ילדים בבית כי נחשו מה המשכורת החודשית לטוראי היא בשקלים קצת יותר מ6000 ש"ח בזמן טירונות. מתגייסים עד גיל 42. הטבות מקבלים מיד בסיום הטירונות כולל אזרחות אם הייתם רק תושבי קבע למרות שחוק חדש שינה את זה לשנה פדראלית, בגלל סוגיית הביטחון כי טראמפ הוא פריק של ביטחון.

התנאים גם משתנים ממדינה למדינה כי למדינות עצמן יש מילה וכוח בנושא למשל בניו יורק הביטוח הממשלתי מעניק מטפלת. משהו שלא קיים לדוגמא בפלורידה בקלות.

ביטוח טוב לצעירים יעלה כ500-900 דולר לזוג הכל כולל הכל
עם השתתפות של כ5-50 אחוז וביקורי רופא ב-25-150 דולר ותו לא כאשר זה סוג עם גבר ואישה. גבר וגבר בטח יעלה 400+. אישה ואישה 800+.
יש ביטוחים זולים שיכסו רק תאונות ומיון בהשתתפות עצמית גבוהה.

500-900 דולר לא משפיעים כל כך הרבה על זוג עם מקצוע… שוטר למשל מרוויח 3000 דולר בחודש וזה נחשב רגיל (ללא מקצוע – ללא השכלה גבוהה) והםבדרך כלל משיגים ביטוח ממשלתי … כבאים גם כן

אין לך ביטוח?
זה לא אומר שלא תראה רופא זה אומר פשוט שיהיה לך חוב לבית חולים כמו בישראל מהמיון פשוט תוסיפו אפס ותחליפו את השקל בדולר. כולם עושים הסדר או פשיטת רגל ומוצאים דרכים להסתדר זה לא הליך כואב כמו בישראל!

מעבר לזה אם לדוגמא אתה מרוויח קצת אתה יכול להיכנס לבית חולים ממשלתי ולהיכנס לשלל תכניות שיש להם כמו התכנית שמוצעת במדינה לחסרי יכולת כלכלית (לא קשור בכלל לטראמפ או אובאמה) שמעניקה סיבסוד מ1 אחוז עד 100 אחוז של הטיפולים הרפואיים כלומר תלוי הכנסה וזה מאוד הוגן וזה כולל הכל כמו קופ"ח! אם לדוגמא אתה מרוויח מינימום ויש לך הוצאות משפחתיות ובבנק יש לך רק מאה דולר אתה תקבל אישור על התוכנית אם אין לך בבעלותך רכב יקר או דירה (ברוב המקרים באותה המדינה בה תגיש את הבקשה). שזה מה שהרבה אנשים עושים באמריקה ומקבלים שירותים רפואיים – זה בדיוק כמו שבארץ הרבה אנשים לא יודעים שהם יכולים לקחת אבטלה, הבטחתהכנסהה או הטבה כזו או אחרת זה קיים אבל לא מפורסם כדי שלא ינצלו.

לא כזה סיפור כשבאמריקה עם מקצוע (אם אתה רוצה לעבוד פה במשרה פשוטה תישאר בישראל הסוציאליסטית-דתית) מרוויחים פי כמה וכמה מבישראל אז תשלם כמה מאות דולרים על ביטוח בריאות, כי כל השאר פה יותר זול… בפלורידה הסטטיסטיקה היא שקונים פה בית מחדש 3-5 שנים ורכב חדש כל 2-3 שנים.

להשוות אין פה בכלל על מה
אם היו יכולים כולם היו עטים על אמריקה בטיל בתנאי שיש לך מקצוע ואשרת עבודה…
מה שלרוב האנשים אין ואין.

1600 דולר בחודש למשפחה אולי למשפחה עם 6 ילדים
אני מכיר המון משפחות בנות ארבעה וחמישה נפשות שמשלמות 1300-1100 וברוב המקרים כאשר משהו הוא בעל מקצוע טוב כמו היי טק המעביד משלם!
המקרים בהם המעביד משלם ביטוח מעפן זה כאשר החברה היא בעלת למעלה מ50 עובדים והיא מחויבת על פי חוק. נא להבדיל בין כמות ואיכות!

המעביד גם עלול לשלם חלק מהביטוח לדוגמא אם הביטוח של המשפחה שלי הוא 1500 דולר הוא ישלם x אבל יכלול את כל הילדים. זה תלוי במדינה חברה מעביד וסוג הביטוח וסוג החוזה עבודה והעסקה שיש למעביד עם ספק הביטוח.

כידוע לי טראמפ הציב באחת מתכניות הביטוח המששלתיות המשפחתיות כי ילדים יחשבו ילדים עד גיל 26.

ההבנה של להביא 10 ילדים ושכולם יהיו מבוטחים בביטוח בריאות שמור לאוכלוסיות עוני בישראל!
מה שקורע והורס את המדינה… ביטוח לאומי קופות חולים נא לא לשכוח ובצורה עקיפה וישירה תשאיר את יוקר המחיה גבוה. באמריקה חושבים עם המוח לפני שמביאים ילדים כי הממשלה לא תעניק סתם הטבות ועזרה יבדקו אותך מכל הכיוונים וסביר להניח שלא יתנו לך אלא אם כן אתה באמת בא עד אליהם רעב.

בהצלחה

מאת
חומוס טחינה צ'יפס סלט

11
הגב

4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
החדש ביותר הישן ביותר לפי מספר הצבעות
הודע אל
עומר

"ביטוח טוב לצעירים יעלה כ500-900 דולר לזוג הכל כולל הכל" – לאיזה תקופה זה? חודש או שנה?

אם אין לך ביטוח בריאות ורוצה לראות רופא, תשלם כמה מאות דולרים כדי לראות רופא, ואין דבר כזה טיפול רפואי חינם בארה"ב. כמו ביטוח בריאות ובריאות כללית בכלל, ישראל היא הרבה יותר טוב מאשר בארה"ב. אני גר בארצות הברית שנים רבות, ואני יודע מה זה. אני גר ועובד בפלורידה ב -3.5 השנים האחרונות, וקניתי בית. אנשים עם מקצוע כמו רופאים או מדען להרוויח יותר כסף מאשר אדם רגיל שעובד בסופרמרקט.

Kek

מאיפה כל המידע ? אימתת זאת ?

כתבה מעניינת, תודה רבה נתי 🙂