Sign In

Remember Me

מבצע "עמוד ענן" – צה"ל כותש את עזה!

אני יכול לכתוב שהחיים לצד מדינות מוסלמיות עניות, דתיות ואלימות שמתעללות באזרחיהן ומאשימות את ישראל בכל הצרות שהם גרמו במו ידהם הוא עוד סיבה להגר לחו"ל, אבל אני אחטיא את הבעיה האמיתית בעיניי והיא שאין להנהגה הישראלית שום תוכנית מדינית מעשית כדי לפתור את הסכסוך הישראלי ערבי הארוך שנמשך מאז קום המדינה.

ראש הממשלה ושר הביטחון שלו, צמד חמד מהסיירת, שחוץ מריח הגוף הדוחה שלהם הכל אצלהם זהה, אפילו הכרס הנפוחה, התרברבו במסיבת העיתונים על ההישגים יוצאי הדופן של צה"ל במבצע המוצלח לטענתם: על הפגיעה הקשה שספג החמאס, על המצוקה שהוא שרוי בה ועוד שלל נימוקים משכנעים שיעניקו להם, דיי בביטחה, עוד כמה עשרות אלפי קולות לבחירות הקרובות.
(הרי הבחירות הן הסיבה למבצע)

מה שהם לא מספרים הוא שישראל ניצחה בקרב אבל הפסידה במלחמה.

לחמאס אין יכולת טכנולוגית להתמודד מול מטוסי הקרב המתקדמים של ישראל, והמבנים שלו לא חסינים מפני פגיעה של טילים מדויקים, אבל הוא הפגין עמידות למשך כל המבצע. חמאס המשיך להפגיז ערים אזרחיות בישראל גם אחרי הפסקת האש. אם נשווה לרגע את המבצע למאבק בין גוף האדם לחיידק; אז צה"ל מדמה את האנטיביוטיקה שתקפה את החיידק, במקרה זה החמאס, והצליח להפחית את מספר החיידקים החמאסניקים , אבל החיידק לא חוסל, הוא הצליח לפתח עמידות על. הוא מתפתח להיות זן עמיד, בעוד שנה הוא יהיה חיידק טורף! הדבר העצוב בעיניי, שהחיידק הזה, מתישהו, יפלוש לגדה המערבית, ולצערי במצב כזה כל המטוסים המתקדמים של ישראל לא יצליחו לעצור את אלפי הטילים שישלחו משם לכיוון ישראל. הגדה המערבית היא שטח גדול שחולש על כל מישור החוף ובמקרה של עימות צבאי עם החמאס בגדה המערבית ישראל תפסיד בקרב וגם במלחמה.

אל תחשבו שיש לי אהדה לצה"ל; אני מתעב את האירגון המושחת, הבזבזני והכוחני הזה שמתערב בחיינו האזרחים וכופה עלינו חיים תחת משטר צבאי. אבל אני יותר מתעב את החמאס שבעיניי מגלם את השילוב הרע, המסוכן והמכוער מכל: מיליטריזם ודת. החמאס הוא ארגון דתי-צבאי שכפוף לפילוסופיה של הדת וככזה הוא מחוייב להרוג את הכופרים; יהודים, נוצרים ואם צריך גם מוסלמים, העיקר להרוג! החמאס הוא האלטרנטיבה הגרועה של הפלסטינים, אבל הם לא מבינים את זה בדיוק כפי שאצלנו הדתיים תומכים במפלגות דתיות (ש"ס, יהדות התורה). הם לא מבינים שהמפלגה שלהם תומכת בהמשך המצוקה ממנה היא שואבת את כוחה.

אז מה הפיתרון?
אילו ההנהגה החילונית של הפת"ח היתה שולטת בשטח, היה ניתן להגיע איתם להבנות מהסוג שהיה טוב לשני הצדדים. כדי לעשות את זה צריכה לקום מדינה פלסטינית מוכרת כשהפת"ח שולט בה. אבל כשהנשיא של הפת"ח מבקש להכריז על מדינה באו"ם, מגיחים ראש הממשלה והגנסטר שלו ומאיימים לפגוע בפת"ח. הם ימנעו בכל מחיר את הקמתה של מדינת פלסטין!
וזו בדיוק הבעיה המרכזית:

חוסר ההכרה הישראלית במדינה פלסטינית נתן לחמאס לגיטמיות להחליף את השלטון של הפת"ח שלא קידם מדינה משלהם

מהו האופק המדיני של הממשלה? לא ברור. מדינה בתנאים שלנו? אין דבר כזה, אף מדינה לא קמה בתנאים של מדינה אחרת.
מהו האלטרנטיבה? התפשטות החמאס לגדה המערבית והמשך המלחמה. בסוף ישראל תפסיד כי מדינת טרור תקום לידה.

ואם אחרי שתקום מדינה פלסטינית הם ימשיכו לירות טילים?
1. כשנלחמים נגד מדינה ריבונית ניתן להילחם בכוחות שווים: לא חייל נגד ילד שזורק אבנים, אלא חייל נגד חייל.
2. אפשר לתבוע מדינות (אבל לא ארגונים כמו הפת"ח/חמאס) על נזקים שהם גורמים לאוכלוסיה אזרחית. עירק שילמה לישראל פיצויים בסך מיליוני דולרים על הטילים ששיגרה לישראל במלחמת המפרץ הראשונה. אילו "צבא פלסטין החופשי" (בטח ככה הם יקראו לו) ירה טילים על ישראל ניתן, באמצעות בית המשפט הבינלאומי, לגבות "מהדמוקרטית העממית של פלסטין" (ככה הם יקראו למדינה הדיקטטורית שלהם) תשלומי פיצוים בסך מאות מיליונים. בעיקרון ברגע שהאינטרסים של שני הצדדים יהיו משותפים המצב בין ישראל לשכנתה יהיה סביר (מלבד תמהונים שיבצעו פיגועים). הסכם שלום לצד מדינת פלסטין יובל להסכמי שלום נוספים עם מדינות ערביות, כמו ההסכם עם ירדן של אינטרסים משותפים.

הסיבה, שכנראה הרבה אנשים שכחו למה התחילה האינתיפדה ובכלל כל המלחמה היא משום שישראל כובשת עם זר.
תנו להם מדינה, הם נאבקים למען העצמאות שלהם, בדיוק כמו שהלח"י נאבק בפעולות טרור נגד הבריטים לפני קום המדינה.

רק גזען יחשוב אחרת.

קישורים רלוונטים:


אני מקווה שהפוסטים שלי יעודדו אותכם ויעניקו לכם השראה להגר וגם למצוא את האושר האישי שלכם :) קריאה נעימה.

הגב

9 תגובות ב "מבצע "עמוד ענן" – צה"ל כותש את עזה!"

הודע אל
מיון לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | לפי מספר הצבעות